syryls napisał(a):

|
Prawda jest taka że nie mam zawodników do grania ataku pozycyjnego, przecież Kuba czy Sobota bez miejsca wolnego na boisku nie zrobią nic
|
Mylisz trochę pojęcia. Cała w tym sztuka aby tak rozegrać atak pozycyjny, żeby móc płynnie przerzucić akcję na drugą stronę, gdzie rywali jest mniej i skrzydłowy ma miejsce żeby się rozpędzić. Momentami w pierwszej połowie to wychodziło, do perfekcji daleko, ale to jest droga, którą powinniśmy iść. Tym bardziej, że nie widziałem aby taki Klich w grze defensywnej odbiegał poziomem na niekorzyść Polańskiego. A w grze ofensywnej między oboma jest przepaść.
Natomiast jak postawimy na kontry i drwali w środku pola, to rywal z łatwością nas zatrzyma - wystarczy, że da nam grać w piłkę, a sam będzie kontrował. Czyli to jest to, co widzieliśmy w grze naszej reprezentacji od 10-ciu lat, szczególnie na większych turniejach.