Cieszę się, że zrozumiałeś. Pewnie też pamiętasz, że praktycznie wszystkie partie zasiadające w obecnym Sejmie poczuwają się do silnych związków z PPS-em, gdyż prawie jednym głosem uczciły w tym roku 120 lecie PPS-u.
wis.la/w1225
Cytat:
Sejm podjął w piątek uchwałę upamiętniającą 120. rocznicę powstania Polskiej Partii Socjalistycznej. Wyrażono w niej "najwyższe uznanie pokoleniom działaczy PPS za ich wkład w budowę niepodległej i sprawiedliwej Polski". Za podjęciem uchwały głosowało 409 posłów, przeciw było dwóch posłów, wstrzymało się 39 posłów.
Posłowie odrzucili wniosek mniejszości SLD. Odnosił się on do fragmentu zdania w tekście uchwały mówiącego o tym, że po wojnie "wielu przywódców i działaczy PPS ówczesne komunistyczne władze skazały na długoletnie więzienie, a niektórzy z nich zostali zamordowani". Poseł Tadeusz Iwiński (SLD) proponował, aby zamiast określenia "komunistyczne władze" w treści uchwały znalazł się przymiotnik "niedemokratyczne".
"Sejm RP uznaje PPS za formację polityczną, która wywarła znaczący wpływ na proces tworzenia i rozwój polskiej demokracji parlamentarnej oraz podkreśla, że partia ta dążyła do realizacji swojego programu społeczno.-gospodarczego drogą reform parlamentarnych" - czytamy w uchwale.
|
PS. Gwiaździsty, dzisiaj na drugą zmianie po Droździe? Dyżur do rana?