Wyświetl pojedynczy post
sanderuss
Socios Wisła Kraków
 
Od: 08.2006
Skąd: Medway

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#23887
Stary 03.09.2013, 05:55
emj10 napisał(a):Wyświetl post
Zagórny to pierwsza "Solidarnośc", a nie obecnie związki typu NSZZ, czy "Solidarność", która była podpięta pod prawicowe partie typu AWS, czy później PiS. Prawicowe w sensie polskiej sceny politycznej, a nie w sensie gospodarczo-ideologicznym. Mylisz pojęcia.

Odsyłam do encyklopedii Solidarności.
wis.la/srshv


PS. Czyli "Solidarność" sensus stricte była lewicowa skoro na samym początku walczyła o wolne związki zawodowe?
Wrzuciłes notke biograficzną Zagórnego i co? To coś tlumaczy? To poprosze jaśniej. Czy probojesz skonstruowac łamigłówke logiczną na zasadzie prawicowy działacz zwiazków zawodowych?

"Solidarnosc" była ruchem wolnosciowym. To był oddolny ruch dążący do zmiany ustroju. Piękna inicjatywa, niestety w końcowej fazie przejęta przez KORowskich działaczy. Co z tego wyszło to widzielśmy i widzimy do dziś. Kuronie, Michniki, Mazowieckie zdominowały salony i gdy wokół waliła sie komuna oni realizowali swój 30-letni plan "pokojowego" odsunięcia czerwonych od władzy. Zamiast dobic zaraze jak była okazja to przypomnij sobie co robili na wyborach uzupełniających?

PS: A to jeszcze tak dla przypomnienia w jakim bezpiecznym panstwie żyjemy.