Wyświetl pojedynczy post
hawaiisurfer
Senior Member
 
 
Od: 06.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1553
Stary 27.08.2013, 12:50
@VanBasten - zgadzam się praktycznie ze wszystkim co napisałeś. Pamiętam, jak Smuda prowadził Zagłębie i był to cholernie niewygodny rywal. Grali ładnie, szybko i ofensywnie. To samo Lech - drużyna, która grała radosny futbol. Spójrzcie na to, że gdziekolwiek Smuda nie przychodził (mowa o klubach) - drużyna zawsze grała atrakcyjnie. Można też spojrzeć na to co stało się z Lechem Poznań, czy Zagłębiem po roku od odejścia Smudy.

Deprecjonowanie osiągnięć Smudy jako trenera naprawdę mija się z celem. Owszem, może i ma metody treningowe z lat 80, ale kogo to obchodzi w tym momencie? Tak samo Lenczyk, wszyscy go wyśmiewali za jego metody treningowe, a jednak potrafił zrobić wynik ponad stan Śląskiem Wrocław. W naszej ekstraklasie nie ma lepszych trenerów, jeśli chodzi o przygotowanie kondycyjne i motywację - i to w chwili obecnej zupełnie wystarczy. Dopiero jak zespół się zgra, wyklaruje i przyjdą nowi zawodnicy - będzie można myśleć o nowym trenerze ze znakomitą wiedzą taktyczną (koniec kontraktu Smudy). Smuda jest tu po to, żeby zbudować fundament pod świetną drużynę i oby nikt tego nie spieprzył.
Odpowiedz cytując