Wyświetl pojedynczy post
sanderuss
Socios Wisła Kraków
 
Od: 08.2006
Skąd: Medway

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#23828
Stary 26.08.2013, 20:57
emj10 napisał(a):Wyświetl post
Spór dotyczący prawa do posiadania broni trochę przygasł, więc nie będę go rozgrzebywał. Problem ten należy do jednej kategorii wraz z karą śmierci, prawem do eutanazji, aborcji, czy popieraniem eugeniki. Nie idzie to w parze z żadną wolnością, liberalizmem, czy utylitaryzmem przebłyskującym w większości z tych spraw. We wszystkich tych przypadkach jestem na NIE z trywialnego powodu, którego wytłumaczenie tego jest proste jak drut. To co dla ludzi (nie dla pojedynczych jednostek) jest szkodliwe nie powinno być dla ludzi dozwolone, a na pewno nie w pełnym zakresie. Szanująca się Wielka Brytania nawet nie myśli o powrocie do posiadania broni dla wszystkich, a kara śmierci poza krajami cywilizowanymi (cala Europa i o dziwo Rosja) występuje na półkuli północnej jedynie w USA, Chinach, czy na Białorusi. Doborowe towarzystwo. Na szczęście patrząc na poparcie dla poszczególnych spraw przez Polaków nie ma co liczyć na żadne zmiany w tym zakresie..
Nie powoluj sie na Wielka Brytanie bo to panstwo jest skorodowane prze wszechobecna pc i naprawde pikuje w kierunku samozaglady. Co do prawa to juz od poczatku 18 wieku jest zakazane posiadanie broni palnej.
Co to jest za konstrukcja myślowa " To co dla ludzi (nie dla pojedynczych jednostek) jest szkodliwe nie powinno być dla ludzi dozwolone"? Masz jakos zdefiniowane do jakiej grupy spoleczenstwa odnosi sie ta madrosc? Nie sadziesz, ze traktujesz ludzi jak potencjalnych idiotow? Czy twoja definicja odnosi sie tez do uzywek typu tyton czy alko, czy nie? Czy jak ktos chce upic sie na smierc to moze, a jak ktos ma ochote strzelic se w leb to juz nie?
Co do kary smierci to wytlumacz mi dlaczego mamy utrzymywac seryjnych mordercow czy innych degeneratow przez 25lat, by potem po kilkumiesiecznym pobycie na wolce znow wrocili za kratki? KaeSka jest jak najbardziej uzasadnona w niektorych wypadkach.

emj10 napisał(a):Wyświetl post

Oczywiście, że nie chcę tutaj drugiej hameryki. Jak ktoś chce pobiegać z bronią zachęcam do emigracji do Wujka Sama, gdzie chłopaki z getta wiedzą jak się zabawić klamkami, albo do Izraela, gdzie z mlekiem matki wypijają miłość do karabinów maszynowych.

Statystycznie najwiecej przypadkow morderstw, uzycia broni palnej w celach kryminalnych, przypada na czarna mnejszosc. Stanowiaca okolo 20% mniejszosc jest odpowiedzialna za 80% przypadków uzycia broni. Zdziwiony? Wspolczynnik zabojstw do liczby obywateli jest porownywalny z Polska, a dane pokazuja ze stany ktore wprowadzily tzw prawo do noszenia broni palnej zanotowaly spadek w liczbie ciezkich przestepstw ( Floryda, Texas). Natomiast jednostki terytorialne ktore kategorycznie zabraniaja posiadania broni ( Washington DC, Chicago) zanotowaly wzrost w tychze statystykach. To tak abstrahujac na ciagle powolywanie sie na "Hameryke" bez znajomosci tematu.

Zakaz posiadania broni palnej jest spowodowany tym ze panstwo boi sie swoich obywateli, ot co.
Ostatnio edytowane przez sanderuss : 26.08.2013 o godz. 21:16.