Wyświetl pojedynczy post
AS82
Banita
 
 
Od: 07.2005
Skąd: Krk

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#23703
Stary 14.08.2013, 20:10
sanderuss napisał(a):Wyświetl post
Czyli po prostu nieswiadomie uzywasz.
Jak ci pewnie niejedna osoba juz tłumaczyła fundamenty narodu odnosza sie do historii, do tradycji. Trzeba wiedziec kim sie jest, skąd sie pochodzi jakie sie wartosci reprezentuje. Gdy odebrano nam panstwowosc kosciol bym tym klejem ktory trzymal to wszystko razem, czy pod zaborami czy za komuny. Niejednokrotnie ksieza placili za to najwyzsza cene. Mowia ci cos takie nazwiska jak Suchowolec, Zych, Popiełuszko, Niedzielak? Jak juz pijesz do Bitwy Warszawskiej to przypomnij mi kim byl ks Skorupka? Ksieza byli na pierwszej linii frontu i ich zasluga bylo dodawanie wiary i budowa morale bo Polacy byli, sa i beda narodem wierzacym. Dlatego teraz takie smieszne zamachy na krzyz czy gardlowanie lewactwa o wszechobecnosci kleru sa pozalenia sie godne.
Jakbyś dokładnie przestudiował historię czytaj "myślał samodzielnie" to znalazł byś dużo przykładów wrogich działań papieży względem Polski czy działań kleru na ziemiach polskich . W czasach Piastów gierki co bardziej wpływowych biskupów takich jak np. niejaki Muskata ,który za wstawiennictwem papieża chciał na polskim tronie obsadzić króla Czech, pozniej zachowania papiezy którzy stawali po stronie Krzyżaków którzy pustoszyli tereny Polski .Piszesz o zaborach , napisz cos o biskupach :Kossakowskim i Massalskim ,którzy brali udział w Targowicy i potem zostali powieszeni przez powstańców Kościuszkowych, napisz coś o zachowaniu sie o papiezy którzy potepiali wyzwoleńcze ruchy jak np. papiez który potępił Powstańców Listopadowych, napisz o zerwaniu konkordatu w 1939 roku gdy po kampanii wrześniowej papież Pius XII ustanowil bez porozumienia z polskim rządem administratorów na ziemiach włączonych do Rzeszy. Jak piszesz o nazwiskach bohaterów z czasów PRL napisz o tych co współpracowali z SB jak Wielgus i sie tego do końca wypierali.
To czy Polacy będą narodem wierzącym ,to nie był bym takiego pewny ,co prawda Kosciol w Polsce spowalnia wszelkie społeczne procesy ,jest indoktrynacja religijna od najmłodszych lat w szkołach ,wszechobecny kler wciskajacy się do kazdej dziedziny zycia , to i tak sadze ze za 2 ,3 pokolenia w Polsce stanie sie to samo co stało sie na zachodzie Europy ,zostanie wierzacych z 20 , 30 %