AS82 napisał(a):

Rozumiem ,że w związku z tym trzeba wszystko obstawić krzyżami , wtedy zbudujemy "wielki dom" Jakiejś bujdy wać pan opowiadasz .W Czechach społeczeństwo w większości jest ateistyczne , pozbyli się wpływów panów w czarnych sukienkach i jakoś żyją , i to chyba już nawet lepiej od nas. Sam piszesz z Londynu ,czyli stolicy państwa które jest potęgą nie dzięki temu że zajmowali sie wieszaniem krzyży.
|
No i probojesz sprawdzonego chwytu gw i tvn. Umyslnie wyolbrzymiasz pewne zdarzenia i wypadkowa przyjmujesz jako potwierdzenie tezy. Ja nie wiem czy ty zakladasz ze sprobojesz swoje wnioski przekazac gimbazie, bo tylko do takich trafi tak prymitywny zabieg socjolotechniczny, czy po prostu nieswiadomie powtarzasz retoryke swoich mediow?
Co do Anglii i całego Zjednoczonego Krolestwa to pamietaj ze Henryk VIII ustanawiajac nadrzedna wladze korony nad kosciolem wcale nie doprowadzil do upadku chrzescijanstwa w Anglii.Do tej pory najwazniejsze uroczystosci panstwowe odbywaja sie w Westminister Abbey. Nawet wiekszosc byłych kolonii mozna uznawac za kraje ktore przywiazuja (przywiazywaly) wage do religii jako czesci tradycji ( Kanada, Australi, USA..)