sanderuss napisał(a):

|
Bo polska, katolicka wiekszosc nie powinna ulec zadaniom zblazowanej mniejszosci. EOT
|
Zdrowy rozsądek i uniwersalne zasady ,które są zapisane w Konstytucji ,są nie do podważenia bez względu na to kto jest w danym momencie w większości . Jedną z takich zasad jest m.in. rozdział państwa od kościoła i bezstronność światopoglądowa,która jak widać jest w Polsce notorycznie łamana. Komendant Policji ,a więc państwowej jednostki , nie może zarządząc suwerennie w podległym mu resorcie ,bo jacyś biskupi wydają mu dyspozycje i żądania bo mają takie preferencje ,żeby na komendzie wisiały krzyże ,a nie tak jak on chce , godło
Pozatym jak chcesz ,żeby głownym czynnikiem determinującym działalność państwa była religia , to sie przyjrzyj państwom wyznaniowym muzułmańskim i sobie zobacz jak to "wspaniale" funkcjonuje : przemoc ,ciemnota ,bieda itp. sa głownymi zdobyczami takich państw gdzie religianci mają za dużo do powiedzenia.