Wyświetl pojedynczy post
fidello
Senior Member
 
Od: 11.2003
Skąd: kiedyś Olkusz...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#6001
Stary 13.08.2013, 20:11
fansorina napisał(a):Wyświetl post
1.AEK Ateny
2.Złożenie hołdu cesarstwu bizantyjskiemu ,którego symbolem był dwugłowy orzeł.
3.Rosja dwugłowy orzeł to też symbol Rosji
Dokładnie tak, tak, tak gratuluję i czekam (z innymi) na zagadkę. Dodam też od siebie, że nawiązanie do Cesarstwa Bizantyjskiego wynika z faktu, że klub założyli greccy uciekinierzy z Konstantynopola. Z kolei Rosja "przejęła" dwugłowego orła chcąc podkreślić, że jest kontynuatorką cesarstwa na wschodzie.
Ostatnio edytowane przez fidello : 13.08.2013 o godz. 20:14.
"Przed losowaniem półfinału PP powiedział pan, że zagracie z Ruchem, i rzeczywiście tak się stało...
- Tak już w życiu bywa. Losowanie było sprawiedliwe. Uczestniczyła w nim pogodynka i ciągnęła losy bardzo dobrze"
Michał Probierz
Odpowiedz cytując