fansorina napisał(a):

1.AEK Ateny
2.Złożenie hołdu cesarstwu bizantyjskiemu ,którego symbolem był dwugłowy orzeł.
3.Rosja dwugłowy orzeł to też symbol Rosji
|
Dokładnie tak, tak, tak

gratuluję i czekam (z innymi) na zagadkę. Dodam też od siebie, że nawiązanie do Cesarstwa Bizantyjskiego wynika z faktu, że klub założyli greccy uciekinierzy z Konstantynopola. Z kolei Rosja "przejęła" dwugłowego orła chcąc podkreślić, że jest kontynuatorką cesarstwa na wschodzie.