mecze polskich drużyn w tym tygodniu pokazują, jak różnie podchodzi się do pucharów a jak do ligi, jak mecz meczowi nierówny
Legia: w lidze po trzech meczach 9 pkt, bramki 12:1. Trafiają na rywala swojego pokroju i gdyby niezdarność Molde to teraz by patrzyli na losowanie o 13:00... W lidze rozrzut, w pucharach minimalizm
Śląsk: w lidze można rzecz przeciętnie, ale na jakimś poziomie, spinają poślady na puchary. Ogromnym zaskoczeniem było dla mnie ustawienie Śląska, spodziewałem się "muru" przed polem karnym, a tutaj zdołali zagrać dobry mecz i ugrać awans. Problemem Śląska jest defensywa, która, jak ktoś napisał, może mieć znaczenie w IV rundzie
LKS Czarni Wróblewo/Błękitni Wronki->Amica Wronki->Lech Poznań*: dziwna sytuacja u nich jest. Na wszystkich frontach grają padakę, ale z całej czwórki eksporterów to im dawałem największe szanse do zdobycia celu (czytaj: faza grupowa LE), wydawało się, że Lech ma najłatwiejszą drogę, może i miał, ale szybko się ta droga skończyła...
Podsumowując: dla Śląska: FC Nordsjælland (opcja awans, innej nie biorę pod uwagę) , dla Legii: (wariant awans: Dinamo Zagrzeb, wariant wpier***: Basel
*Amica powstała z połączenia klubów: LKS Czarni Wróblewo i Błękitni Wronki (
http://www.90minut.pl/skarb.php?id_klub=6)
W 2006 r. powołano do życia nową spółkę na bazie Amiki Wronki i dotychczasowego Lecha Poznań. (
http://www.90minut.pl/skarb.php?id_klub=169)