AS82 napisał(a):

Słoneczko to chyba przygrzało "ubogim w wierze" pasterzom ,którzy ślubowali życie w ubóstwie a co poniektórym w garażu stoją bryki za 300 tyś zł .Już nawet papież o tym mówi , ale w Polsce takie apele to jak grochem o ściane.
Z tym byciem "obywatelem" i "swoim krajem" w przypadku klechów byłbym ostrożny ,bo oni podlegają i mają swojego zwierzchnika w innym państwie.Ciebie to nie razi ,że się księża mieszają do polityki ,a mnie tak ,bo ksiądz jest od modlenia sie a nie od bycia politykiem czy specjalistą od każdej dziedziny życia.Kler staje się coraz bardziej żałośny , z Jasnej Góry zrobili trybune polityczną z której przemawia przedstawiciel jednej partii ,albo się kompromitują jak ten de Berrier który bredził coś o bruzdach na głowie dzieci z in vitro , i jeszcze znalazła się banda kretynów ,która go potem broniła.
Wymień jakiegoś jednego żyda z imienia i nazwiska ,który coś ukradł i został skazany . Pewnie nie jestes w stanie wymienic ani jednej osoby ,ale cały czas żyjesz w poczuciu ,że gdzieś są ci wstrętni żydzi ,którzy chcą okraść Polskę.Ja natomiast jestem w stanie wymienic setki a jakby zebraćdane z 20 lat tysiace przypadkow w których kler wyciagnał panstwowe pieniadze ,ziemie,nieruchomosci czy skorzystal z jakiś darowizn czy bonifat od państwa polskiego , które pod rządami sprzedajnych polityków są w stanie oddać wszystko nigdy nienażartym klechom.Dla tych twoi "patriotów" w koloratkach Polska to tylko dojna krowa z której się dorobili gigantycznych majątków.
Co do homoseksualistów ,to musze cię rozczarować ,ale niestety istnieją ,tacy sie rodzą ,byli zawsze i bedą i jako ,że są w mniejszości jak widać swietnie się nadają do bycia wrogiem dla takich jak ty.
Co do Palikota ,to tylko krowa nie zmienia pogladów...
|
Czy ci sie podoba czy nie to historia Polski jest bezposrednio powiazana z historia kosciola. Nie mozna zanegowac wkladu kosciola katolickiego w polska panstwowosc i takowoz nalezy sie szacunek dla symboli takich jak krzyz, Jasna Gora czy Ostra Brama. Jak ci sie nie podoba to oczywiscie mozesz to probowac negowac ale nie mozesz w imie jakis chorych lewackich ideologii narzucac wiekszosci stanowiska mniejszosci. Kosciol katolicki moze i nie dziala najlepiej, moze i jest przesadne parcie na kase u niektorych, ale zostanie to zmienione tylko i wylacznie na drodze wewnetrznej a nie dzieki nagonce massmediow i ludzi absolutnie nie zwiazanych z ta instytucja ktorzy proboja kreowac sztuczne afery aby tylko przykryc nieudolnosc obecnych wladz.