1. Chodzi oczywiście o Portsmouth FC.
2. "Polski" zawodnik to zapewne Olisadebe.
3. Nie jestem pewien, ale być może chodzi o A. Granta, który o mało co nie wygrał LM z Chelsea.
4. Polskie miasta pieczętujące się Leliwą to Tarnów, Tarnobrzeg i Mińsk Mazowiecki

5. A mecz to ciężko stwierdzić o który Ci chodzi - Olisadebe strzelał nam zarówno w dwumeczu z PAO (i u nas i w Grecji), ale też grając w Polonii W-wa (np. w 1999 dwa razy w przegranym 1:3 meczu w Krakowie)