Unibike nie jest jedyną firmą to raz.
Dwa - można kupić i Speca w rozsądnej cenie tylko trzeba popatrzyć za promocjami, porozmawiać ze sprzedawcą - zawsze się kilka stówek zejdzie.
Poza tym sama nazwa Shimano nie jest wyznacznikiem - poziom Deore to minimum a Altusy czy Alivio wołają o pomstę o nieba - niezależnie czy napęd, czy przerzutki czy kasety. Więc można mieć bika na "Shimano" na którym nie da się po Lasku Wolskim jeździć

Sram też robi świetny sprzęt - cenowo porównywalnie.
To jeśli mówimy o nowych rowerach. Co do używek temat woda.
Jak napisali już wcześniej koledzy - używkę można znaleźć w super pieniądzach - giełdy czy allegro. A przy okazji sprawdzić fora rowerowe czy ktoś aby takiego nie stracił kilka dni wcześniej
Wtedy pojechać i najebać sprzedawcy w imię poszkodowanego
Przy kupnie używki pomijając to czy kradzione patrzymy na:
Rama - nie może mieć najmniejszego pęknięcia
Napęd - zęby w kasecie i korbie nie mogą być rekinami czyli mówiąc po ludzku - nie mogą być do szpica bo to znaczy że jest przebieg duży i lada dzień napęd będzie do wymiany - jak u mnie miesiąc temu.
Hamulce mogą być zdarte i ciężko chodzić bo to kwestia wymiany linek, klocków czy pancerzy (lub ich przeczyszczenie).
A'propos dwóch kółek - dzisiaj był Maraton w Michałowicach:
wis.la/n68r1
Bardzo fajna kameralna impreza - to już X edycja. Atmosfera jak zawsze super.