|
Żeby była jasność, przynajmniej jeśli chodzi o mnie, transfer jak najbardziej na plus. Po prostu porównując potencjał Stolarskiego i Fryca jako prawych obrońców ten pierwszy wydaje mi się ciekawszy. Ale Fryc faktycznie prezentował się w poprzedniej rundzie bardzo solidnie.
W sumie wbrew pozorom Wisła jest budowana dosyć rozsądnie, tzn. pozbycie się zdecydowanie przepłaconych gwiazdek, zakontraktowanie dwóch, trzech średniaków zza granicy na dosyć krótkich i niewysokich kontraktach, plus zawodnicy w przeszłości związani z Wisłą, którzy prawdopodobnie skład uzupełnią na lata. Do tego dosyć odważnie wprowadzana jest wiślacka młodzież. Widać w tym jakiś pomysł w kontekście przebudowy, mimo wszystko. Jeśli znajdzie się trener, który będzie w stanie doprowadzić indywidualnie tych grajków do formy, rozwinąć młodzież, to będzie przygotowana baza na przyszłość pod politykę kupowania dwóch, trzech dobrych grajków na jedno okno transferowe, dodających tego błysku w grze drużyny. Tak jak, przynajmniej na papierze, próbują to robić Lech i Legia. W polskich warunkach trzeba mieć w składzie zawodników średnich, ale związanych kilka lat z klubem, bo potem po ewentualnych odejściach zawodników z klubu robi się problem, drużyna co okno jest budowana na nowo.
Ostatnio edytowane przez rw88 : 01.08.2013 o godz. 11:03.
|