JEDREK76 napisał(a):

Z tego co czytam to pomysł jednego ze związków (OPZZ-tu), dlaczego więc odpowiedzialnością za niego obarczasz wszystkich związkowców
|
To przykład. Nie obarczam wszystkich zwiazkowcow głupota natomiast tych którzy w rubryce wpisują sobie zawód: związkowiec. Tylko nie zapominaj ze zwiazkowcy społeczni którzy naprawde chca zrobic różnice sa na samym dole hierarchii. Czy spojrzysz na OPZZ czy na Solidarnosc czy na jakikolwiek inny zwiazek spoeczny w Polsce jest zawsze to samo. Na dole jest grupa ludzi którzy chca dobrze otoczona ludźmi który są bo jest im tak wygodnie albo klakierami. Wyzej w hierarchii jest lokalny lider, "baron" można by rzec. Aparatczyk ktoremu udało sie dostac kilka szczebelków wyzej niż inni. Potem jest szczebel krajowy, zjazdy plenarne i tak dalej, a to juz jest festiwal mężczyzn o buraczanych twarzach i kobiet z czerwonymi rękami. Krótko mowiąc im dalej w las tym niektórzy coraz bardziej zapominają skąd pochodzą i coraz bardziej im te przywileje wladzy, z którą chcieli walczyc, pasują. Nihil novi - ot taka naleciałosc komunistyczna pielegnowana przez obecy system
