Wyświetl pojedynczy post
adam_09
Senior Member
 
Od: 11.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#4807
Stary 23.07.2013, 15:58
Nie znam się na aspektach podatkowych więc fajnie by było jakby jakiś księgowy udzielił nam informacji czy kwoty wydawane na marketing/sponsoring klubów piłkarskich można odliczać od podatków czy nie ?
Jeśli nie to możemy sobie pomału tłumaczyć dlaczego mało kto inwestuje w nasz rodzimy, lokalny futbol. Inwestując w Wisłę narażasz się na ryzyko awersji do swoich produktów przez fanów m.in. Legii, Polonii, Cracovii, Lecha itd. itd. Zostaje Ci w zasadzie połowa rynku małopolskiego, wrocławskiego i trójmiasta. Oczywiście kwestią, której w takim rozważaniu nie można pominąć są rodzaje produktów wytwarzanych przez sponsora. O ile uzasadnionymi wątpliwościami może kierować się właściciel Coca-coli, chipsów czy papieru toaletowego to taki producent kabli jak Telefonika czy deweloper Wojciechowski nie musi sobie już tym zaprzątać głowy wszak jego docelowy klient swój zakup jego produktu stawia z pewnością ponad sympatiami klubowymi itp. Łatwiej jest zrezygnować z chipsó czy piwa produkowanego przez sponsora drużyny przeciwnej niż z bardzo dobrej oferty cenowej mieszkania w idealnej dla nas lokalizacji i pożądanym rozkładzie funkcjonalnym lub odpowiednio jakościowego kabla dzięki, którym nasza firma może nieźle zarobić.
Odpowiedz cytując