Temat
:
Nibylandia czyli polityka sportowo-finansowa Wisły Kraków
Wyświetl pojedynczy post
arti
Guest
#
4790
19.07.2013, 11:16
bódyń
napisał(a):
Postanowiłem policzyć 'wydajośc' budżetu każdego klubu czyli ile kosztowal kazdy punkt. Podzieliłem przychody przez liczbe punktów.
W zestawieniu przychodów była Cracovia ale ponieważ grala w I lidze nie jest porownywalne.
Oto tabela (przychody i koszt punktu w mln)
Druga klasyfikację mozna nazwać 'przepłaceni grajkowie'. Sa to koszty pensji pilkarzy podzielone przez punkty. Czyli ile mln trzeba bylo wydać na pensje pilkarzy aby zdobyć 1 pkt. Koszty zarobków były brane z tekstu a częśc z wykresu ze str 21 wiec nei jest bardzo dokładny.
Coż każdy chyba Wiślak czuł to co pokazuje tabela. Mieliśmy (mam nadzieję, ze czas przeszły) najbardziej przepłaconych grajków.
Fajne zestawienie,duzo pracy,szacunek.
Szczegol jest taki,ze ci tzw.przeplaceni nie zobaczyli pensji przez ostatnie pol roku.bylaby kasa na koncie-pewnie byloby z 15pkt wiecej
arti