Wyświetl pojedynczy post
JEDREK76
konserwa
 
 
Od: 06.2004
Skąd: STRUSIA NH

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#23529
Stary 17.07.2013, 16:12
sanderuss napisał(a):Wyświetl post
[...] Troska o godnosc czlowieka? Hmm. Wiem o co ci chodzi ale powiedzmy to tak. O dobrego pracownika pracodawca bedzie dbal, natomiast powiniem moc zwolnic leserow i nierobow z dnia na dzien. [...]
Nie mam zbyt wiele czasu więc odniosę się jedynie do tego fragmentu, który jest w moim odczuciu bardzo naiwny. Wiesz do jakiego stopnia dbano o kasjerki w "Biedronce" (dopóki jedna nie wszczęła m.in. z tego powodu zadymy), aby nie schodziły z kas Zapewniono im pampersy, aby nie musiały schodzić z kasy za potrzebą fizjologiczną. Jeśli którejś to nie odpowiadało... kierunek drzwi.
Niestety niektórzy ludzie w pogoni za pieniądzem tracą wszelkie ludzkie odruchy i nad takimi musi stać państwo, prawo i... związki zawodowe, które realizacji tego prawa będą pilnować.


sanderuss napisał(a):Wyświetl post
[...] Tak samo dla ratowania firmy powinien miec mozliwosc zwolnien grupowych jesli takie bylyby zasadne. Nie ze musi kopac sie zwiazkami zawodowymi i firma popada w jeszcze wieksze tarapaty. Poza tym do zmuszalo by pracownikow do ciaglego podnoszenia umiejetnosci a nie jak teraz jest ze sie skonczy 6mcy okresu przejsciowego dostanie kontrakt to laba i nic sie nie chce. W gospodarce nie jest tak ze wszystko jest stale ze zawsze bedzie podaz na produkt A, bo w pewnym momencie trzeba sie przebranzowic na produkt B gdyz takowy wypiera z rynku produkt A. Poza tym pamietaj ze najprzerozniejsze zobowiazania socjalne wobec pracownikow odkladaja sie w cenie finalnej produktu. Popatrz sie tez na dane Polski jesli chodzi o efektywnosc pracy - sa katastrofalne. Tu trzeba zmienic mentalnosc, podejscie do pracy a tego sie nie zrobi subsydiujac nierobstwo i minimalizm.
Z tego co widzę mieszkasz w tej chwili w Londynie. Powiedz mi jaki tamtejsi pracodawcy mają stosunek do Polaków Czy uważają ich jak to subtelnie określasz "leserami i nierobami" , czy są tam jakieś problemy z Ich "nieróbstwem i minimalizmem" Sądzę, że to po prostu jest kwestia tego, że za dobrą pracę należy się godziwa zapłata, a nie tak jak jest w tej chwili u nas, że w większości ludzie ciężko pracują za grosze. Na podnoszenie swoich umiejętności i kwalifikacji po prostu nie mają już czasu, ba zazwyczaj brakuje im go już na życie rodzinne. I to jest problem.