Wyświetl pojedynczy post
WISŁAZWE
WISŁA KRAKÓW
 
 
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 17.07.2013, 15:02. [1 kolejka] WISŁA Kraków - Górnik Zabrze, 19 lipca godz. 20:30
VS.



UWAGA! UWAGA!


Nadal zbierane są pieniądze na pożegnalną oprawę dla Radka Sobolewskiego. Każdy wpłaca nawet najdrobniejszą kwotę! Liczy się każdy grosz!

DLA SOBOLA!




NR. KONTA: 5319 1010 4821 1695 3247 440 003
wpłata na cele statutowe
SKWK, ul. Reymonta 22, 30-059 Kraków


Liga rządzi, liga radzi, liga...


Stało się! Letnia przerwa minęła tak szybko, że niektórzy jeszcze do dziś nie skończyli rozpamiętywać poprzedniego sezonu a tu trzeba się skupić już na nadchodzącym. Jaki będzie ten nowy sezon Ekstraklasy? Na pewno będzie dłuższy bo przez reformę rozgrywek rozegramy kilka kolejek więcej i teoretycznie emocje będą większe - czy tak będzie w praktyce? O tym przekonamy się po zakończeniu sezonu i wtedy ocenimy reformę i jej wpływ na rozwój marki Ekstraklasy w Europie.

Dla Kibiców Białej Gwiazdy ten sezon maluje się w podobnych barwach jak poprzedni, nie oznacza to jednak że należy się od klubu i piłkarzy odwrócić, wręcz przeciwnie należy wspierać go jeszcze bardziej, dopingować, pomagać swoją obecnością a nie tylko narzekać, wytykać błędy.


Tradycyjnie zapraszam Was już do dyskusji na temat naszego najbliższego rywala w danej kolejce TM Ekstraklasy. Na pierwszy ogień idzie Górnik Zabrze.


Z obozu rywala:


Zabrzanie to zespół, który w poprzednim sezonie zajął w lidze 5 pozycję i ostatecznie nie zakwalifikował się do europejskich pucharów, co ponoć było celem Górnika.

Transferowa karuzela w Górniku trwa i trwać będzie zapewne do końca sierpnia jak w większości klubów ekstraklasy, lista zawodników którzy zasilili szeregi zabrzan jest tak samo długa jak zawodników, którzy pożegnali się z Zabrzem. Wciąż niepewna jest przyszłość Nakoulmy, który jedną nogą był już w Terku a drugą na zgrupowaniu Górnika w Słowenii.

Najbardziej spektakularnym transferem Adama Nawałki jest pozyskanie za darmo - Radosława Sobolewskiego.

Przybyli:

Kamil Cupriak (N - AP ŁKS Łódź (juniorzy))
Łukasz Madej (P - GKS Bełchatów),
Maciej Małkowski (P - Zagłębie Lubin),
Maciej Mańka (O - GKS Tychy),
Michał Płonka (P - Zawisza Bydgoszcz),
Szymon Skrzypczak (N - KS Polkowice),
Radosław Sobolewski (P - Wisła Kraków),
Pāvels Šteinbors (B - Lamontville Golden Arrows FC),
Michał Trąbka (P - zespół ME) ,
Tomasz Wełnicki (O - Kapfenberger SV) ,
Marcin Wodecki (N - Podbeskidzie Bielsko-Biała)


Ubyli:


Daniel Barbus (P - rezerwy),
Michael Bemben (O - koniec kariery),
Grzegorz Bonin (P - Bogdanka Łęczna),
Ireneusz Jeleń (N - ?),
Bartosz Kopacz (O - Termalica Bruk-Bet Nieciecza),
Marcin Kuś (O - Cracovia),
Aleksander Kwiek (P - Zagłębie Lubin),
Rafał Otwinowski (O - ?),
Przemysław Piwowarczyk (P - ?),
Łukasz Skorupski (B - AS Roma),
Mateusz Sławik (B - ?),
Mateusz Słodowy (O - Energetyk ROW Rybnik ),
Tomasz Zahorski (N - Ermís Aradíppou)



Górnik podczas okresu przygotowawczego rozegrał następujące sparingi:

MKS Trzebinia/Siersza - Górnik Zabrze 0:6
Górnik Zabrze - 1.FC Tatran Prešov 5:0
Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Górnik Zabrze 0:1
Huragan Waksmund - Górnik Zabrze 0:8
Górnik Zabrze - MFK Ružomberok 0:0
Górnik Zabrze - Illicziweć Mariupol 0:1
Górnik Zabrze - Illicziweć Mariupol 0:1
NK Aluminij (Kidričevo) - Górnik Zabrze 0:0
Górnik Zabrze - NK Željezničar (Sarajewo) 0:0
Górnik Zabrze - Ceahlăul Piatra Neamt 1:1
Górnik Zabrze - FK Donji Srem (Pećinci) 0:3

Kto rozdaje karty w Zabrzu?

Jest kilku piłkarzy na których trzeba zwrócić szczególną uwagę podczas piątkowego meczu, miejmy nadzieję, że sztab szkoleniowy Wisły rozpracował grę Górnika lepiej niż my .

Na pierwszy plan wysuwa się postać Radosława Sobolewskiego, któremu nigdy nie można było odmówić ambicji na boisku, podobnie zapewne będzie w piątek, kiedy to Radek będzie chciał udowodnić że zrezygnowanie z jego usług było błędem. Uwagę naszych bocznych obrońców skupiona powinna być na duecie Małkowski - Madej, szybcy i dobrze dryblujący zawodnicy mogą stanowić duże wyzwanie dla naszej linii defensywnej. W kadrze zabrzan podobnie jak i Wiśle brakuje rasowego strzelca, który byłby gwarantem kilkunastu bramek w sezonie. Ciężko na dziś wskazać pewniaków do gry na pozycji bramkarza czy napastnika w Górniku, po odejściu Skorupskiego największe szansę na bycie numerem jeden ma Norbert Witkowski, ale Adam Nawałka znany jest z dawania szansy młodym zawodnikom.
Podobnie sytuacja wygląda w ataku, tu nie jesteśmy nawet pewni czy Nakoulma przyjedzie do Krakowa, czy jednak zdecyduje się na transfer. Oprócz niego w zabrzańskim zespole nie ma rasowego snajpera, choć warto zwrócić uwagę na Marcina Wodeckiego czy młodziutkiego Cupriaka.



Meldunek z R22, czyli witamy w nowej Wiśle...

Trochę się działo przy Reymonta w letniej przerwie. Z zespołem pożegnał się trener Tomasz Kulawik a także kilku podstawowych zawodników: Kew Jaliens, Sergiej Pareiko, Ivica Iliev. Klub nie przedłużył także kontraktów z Radosławem Sobolewskim, Kamilem Kosowski, Danielem Sikorskim i Danielem Brudem. Umowę Wiśle wypowiedział Tsvetan Genkov a bliski opuszczenia klubu jest Osman Chavez.

Na miejsce w/w graczy klub sprowadził Fabiana Burdenskiego, Ostoje Stjepanovica i Jose Romo (który ma na dniach podpisać kontrakt). Z wypożyczenia wrócił Michał Nalepa. Do zespołu prowadzonego przez Franciszka Smudę dołączyli zawodnicy z ME- Przemysław Lech, Dominik Kościelniak, Dawid Kamiński, Piotr Żemło i najprawdopodobniej Kamil Kuczak - młodzieżowy mistrz Polski z juniorami Wisły.

Jak widać nasza kadra to zlepek zawodników bez kontraktów i młodych być może perspektywicznych Polaków, przed którymi otwierają się bramy Ekstraklasy. Czy młodzi zawodnicy wpompują w ten zespół tak potrzebną świeżą krew? Czy okażą się ''transferowymi'' niewypałami Smudy? Trudno ich teraz oceniać po kilku sparingach i ciężkich treningach jakie zaaplikował zawodnikom trener.


Wiślacy przygotowywali się do startu nowego sezonu na zgrupowaniu w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie rozegrali następujące sparingi:

- Nielba Wągrowiec 4:3
- Zawisza Bydgoszcz 1:1
- Omonia Nikozja 3:0
- Lech Poznań 1:3

Po zakończeniu obozu podopieczni Franciszka Smudy zagrali jeszcze kontrolne spotkania:

- GKS Katowice 1:1
- Limanovia 1:2 (Wisła wystąpiła w mocno rezerwowym składzie)
- Ruch Chorzów 0:2
- Hertha Berlin 0:2


Wyniki spotkań sparingowych nie napawają zbytnim optymizmem, jednak pamiętać należy że podczas obozu trenowali oni bardzo ciężko a świeżość przyjdzie z czasem. Oby tak było.


Czy leci z nami napastnik?

To pytanie króluje wśród Kibiców Wisły Kraków, każdy kto choć trochę interesuje się drużyną i ogląda mecze widzi, że problem nadal jest ten sam co zawsze - brak napastnika. Nie wiem co musi się stać, aby osoby zarządzające klubem zrozumiały, że w tej całej układance którą tak mozolnie buduje Smuda brakuje pewnego ważnego ogniwa jakim jest osoba napastnika. Aktualnie w kadrze mamy jednego napastnika, którego występ w piątkowym meczu stoi pod znakiem zapytania, ponieważ Boguski narzeka na uraz.

Być może zakontraktowany zostanie Romo, ale jak mówi sam Smuda to materiał na dobrego piłkarza za rok i trzeba z nim pracy. A co przez ten rok? Kto będzie strzelał bramki, wykańczał akcje? To pytanie na dzień dzisiejszy bez odpowiedzi.



Taktyka - czyli jak grać trenerze,jak grać?!

Franciszek Smuda od początku próbuje przekonać zawodników do swojego pomysłu na grę, opierającego się na szybkiej wymienię podań najczęściej po ziemi. W początkowych fragmentach sparingów można było zauważyć, że ta taktyka jest przez jego podopiecznych realizowana, gorzej było w momencie gdy piłkarzom brakowało już sił czy dawały się we znaki mocne treningi. Smuda przekonuje swoich zawodników, do biegania i szybszego odbioru piłki po stracie, co też daje się zauważyć w grze Wiślaków w pewnych fragmentach. Wiadomo do ideału w grze wiele brakuje, z każdego kąta słychać praktycznie narzekanie i wytykanie błędów i słabe wyniki sparingów.

A jak wiadomo mecze sparingowe to nie zawody na to, która drużyna nastrzela najwięcej bramek przed sezonem a czas aby przygotować kondycyjnie zespół i wypracować taktykę na nadchodzący sezon Ekstraklasy. Apeluję więc do ''znawców'' aby swoje nieprzychylne komentarze skupiające się tylko na dogryzaniu, przedrzeźnianiu zachować póki co dla siebie. Bo to spotkania o punkty zweryfikują grę Wisły i pozycja w lidze wystawi ocenę Franciszkowi Smudzie.




Historia spotkań pomiędzy Wisłą Kraków a Górnikiem Zabrze:


Sezon 2006/07

29 lipca 2006, 19:00 Wisła Kraków – Górnik Zabrze 1:0, Cleber 22 (karny)

Sezon 2007/08

14 sierpnia 2007, 20:00 Wisła Kraków – Górnik Zabrze 2:0, Cleber 4 (karny), Paweł Brożek 26

Sezon 2008/09

24 kwietnia 2009, 20:00 Wisła Kraków – Górnik Zabrze 3:1, Paweł Brożek 29, 83, Rafał Boguski 72 – Adam Banaś 14

Sezon 2009/10

Brak spotkań – Górnik grał w I lidze.

Sezon 2010//11

30 kwietnia 2011, 16:15 Wisła Kraków – Górnik Zabrze 0:2 Michal Gašparík 24, Daniel Sikorski 81

Sezon 2011/12

20 listopada 2011, 17:00 Wisła Kraków – Górnik Zabrze 0:1, Michał Jonczyk 87.

Sezon 2012/13

1 grudnia 2012, 18:00 Wisła Kraków – Górnik Zabrze 1:3, Osman Chávez 60 - Adam Danch 8, Krzysztof Mączyński 50, Arkadiusz Milik 63


Terminarz I kolejki TM Ekstraklasy:



19 lipca (piątek)

18:00 Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin
20:30 Wisła Kraków - Górnik Zabrze

20 lipca (sobota)

15:30 Zawisza Bydgoszcz - Jagiellonia Białystok
18:00 Legia Warszawa - Widzew Łódź

21 lipca (niedziela)


15:30 Korona Kielce - Śląsk Wrocław
18:00 Cracovia - Piast Gliwice
20:30 Ruch Chorzów - Lech Poznań

22 lipca (poniedziałek)

18:00 Lechia Gdańsk - Podbeskidzie Bielsko-Biała




ZAPRASZAM DO DYSKUSJI!
Ostatnio edytowane przez WISŁAZWE : 17.07.2013 o godz. 15:10.
W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.




Kraków, 9 marca 2012.






Odpowiedz cytując