bódyń napisał(a):

|
wiec jak to jest z budowaniem za panstwowe pieniadze dla prywatnych firm np spolek akcyjnych?
|
Rozumiem, że np. w Rzymie , Roma i Lazio wspólnie wybudowały za swoje prywatne pieniądze Stadion Olimpijski na którym grają oba kluby ? W Mediolanie chyba też ? Hertha też gra na swoim przez siebie zbudowanym stadionie ? Paris Saint Germain też ?
Dobrze przytoczono przykład sytuacji gdy koszt za wynajem jest określony a do akcji wkracza byle urzędniczyna tuskowa i zamyka stadion dla widowni w imię widzimisie swojego wodzusia walki z ...faszyzmem. I co wtedy ? Klub idzie z torbami a nie miasto.