|
Nie ma sie co kopać z koniem - jak ktos chce szukać bata na Jarka to zawsze jakiś się znajdzie. Ludzie maja to do siebie - a juz szczególnie w ostatnim 20 leciu - że lubią słuchać albo ładnych albo kontrowersyjnych słówek .Realizm i logika są dla wielu wyjątkowo obce. Dlatego takie poparcie osiągaja ludzie w ładnych garniturach z wytrenowanym uśmiechem a od czasu do czasu kaskaderzy idący po bandzie typu Palikot,Tymiński,Korwin,a nawet Rewiński - tyle że ci ostatni zwykle nie mają takiego dostępu do mediów jak ci pierwsi więc i rzadziej bywają na salonach. Kierując się logiką wielu głosowaloby już dawno na Jarka - ileż to razy słyszy się " no zgadzam się z PISem ale...."i tu zaczyna się litania wyrwanych z kontekstu lub nieistniejacych wypowiedzi JK/LK, wpadki vel lapsusy jezykowe (jakby inni ich nie mieli) ,zarzuty wyssane z brudnego palca (sprawa Blidy, zagrożenia demokracji, państwo policyjne etc.) A oto chodzi bandzie która rządzi tym krajem im bardziej rozbiją i podzielą ludzi którzy chcą zmian tym lepiej dla nich .Im więcej partii na prawicy tym większa działka dla komuchów- i tylko klaszczą uszami na myśl że Wipler z Korwinem coś tam uszczkną, SP i PJN coś tam podgryzą, Ruch Narodowy namiesza.Wszyscy straszni patrioci a dają się rozgrywać jak król Staś przez carycę.A logika ?Gdzie tam w tym kraju każdy nosi buławę Marszałka w plecaku.
...........................
– Panie marszałku, a jaki program tej partii?
– Najprostszy z możliwych. Bić ....y i złodziei, mości hrabio.
Opis: rozmowa hrabiego Skrzyńskiego z Piłsudskim na temat możliwości założenia przez Piłsudskiego partii politycznej
|