sanderuss napisał(a):

|
Cytowac mozna a i owszem, nawet trzeba. Ale ty dalej nie widzisz ze czesc wycinkow z jego pracy to jego wlasne przemyslenia? Nie wiem jak to prosciej napisac. Zarowno Lech jak i Jaroslaw wyrosli w socjalistycznej nowomowie I tak juz zostalo. Tylko ze swoja droge obrali w narodowym odlamie lewactwa.
|
Widzę, że nie rozumiesz, albo jak Korwin udajesz, że nie rozumiesz. Krytykując socjalistyczne państwo jednocześnie powoływał się na jego prawa tudzież na założenia, jakie powinno za sobą nieść państwo, które odwoływało się do "dobra proletariatu (czyt. robotników)". Czytając stenogramy spraw sądowych, jakie toczyły się przeciwko represjonowanym robotnikom zarzucałbyś zapewne broniącym ich adwokatom iż byli wielbicielami ówczesnej komuny, gdyż często w swojej argumentacji odwoływali się nie tylko do panuącego wówczas w PRLu prawodawstwa, lecz także do ideologii socjalistycznej.
Co nie zmienia faktu, że z pewnością Kaczyński liberałem, jak Korwin nigdy nie był i wsparcie dla robotników traktował serio w przeciwieństwie co do niektórych.