kamikaze napisał(a):

Mieli swój czas i nie wykorzystali go jak powinni.
Pisałem już co Korwin zrobił, zgłosił projekt lustracyjny i tylko Antek Macierewicz z tajemniczych powodów tego nie wykonał. Zakończyłoby to całą lustrację i walkę na teczki, szantaże, wyzywanie od agentów itd. Można snuć domysły dlaczego nie wykonał tej lustracji.
|
Przyjacielu ze smutkiem muszę przyznać, że nie wiesz o czym piszesz. Przeczytaj trochę na temat sytuacji rządu Olszewskiego w 1992 r., zapoznaj się z tym co zrobił Macierewicz i dopiero pisz na ten temat, bo na razie odnoszę wrażenie, że nie wiesz za bardzo o czym piszesz. Korwin zgłosił projekt swojej uchwały 28 maja, w tym samym dniu została ona zaaprobowana przez Sejm. Dzień później (przez JM Rokitę) został zgłoszony wniosek o votum nieufności dla rządu Olszewskiego. Rząd został odwołany 4 czerwca, kilka godzin wcześniej min. Macierewicz przedstawił listę nazwisk osób zarejestrowanych w aktach SB jako tajni współpracownicy (prezydenta, parlamentarzystów, członków rządu i gabinetu prezydenta).
Owszem wbrew uchwale sejmowej lista nie zawierała nazwisk sędziów, prokuratorów i wojewodów, aczkolwiek, jeśli Macierewicz czekałby na jej uzupełnienie zapewne nigdy nie ujrzałaby ona światła dziennego. Nie mam zamiaru występować w charakterze jego adwokata, ale zanim zaczniesz "snuć domysły" zapoznaj się z faktami.
Znowu przeskakujesz z tematu na temat, jak Ci jest wygodnie. Uchwała lustracyjna 28 maj 1992 r., powstanie partii PiS 13 czerwca 2001 r.
Sugerujesz zatem, że od 1992 r. Korwin nic nie zdziałał
