Wyświetl pojedynczy post
Lukasz
Senior Member
 
 
Od: 08.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#4734
Stary 05.07.2013, 08:59
crux.a napisał(a):Wyświetl post
Tak czy inaczej, bywam z synem na R22 i uwierzcie, żona woli, jak jeździmy w góry.

Jak powinien zachowywać się Klub? Świetne pytanie. Obawiam się, że to problem, który przerósłby każdy klub. Nawet taki, którego sympatycy nigdy nie mieli potrzeby uruchomiania na swoim forum tematu typu Nibylandia.
Racja.

Zwrócę jeszcze uwagę na szerszą perspektywę 'kibicowania'. Często fakt iż rodzic wysyłając dziecko na basen czy na lekcję tańca w dużej mierze decyduje gdzie i w jakim środowisku chce aby jego dziecko się obracało i tym samym decyduje jakimi zasadami nasiąka. Z tej perspektywy argument 'na stadionie jest bezpiecznie' nie ma większego znaczenia. Dla nieobeznanego z środowiskiem kibicowskim rodzica 'maczety' skutecznie zamkną temat.

Jak klub powinien się zachować?
Po pierwsze- nie wspierać i nie popierać takiego zachowania, formalnie czy nieformalnie.
Dwa - położyć nacisk na edukację poprzez sport. Rozwinąć akademię, organizować cyklicznie turnieje.
Trzy, starać się o regularne występy w pucharach UEFA pokazywać pozytywne, komercyjne strony piłki nożnej.

Słowem robić sobie i piłce dobry PR.

Na koniec - klub nie jest stroną - nie można wymagać od klubu aby za dorosłych ludzi był odpowiedzialny. Problem, poza stadionem, leży po stronie Państwa i nas, obywateli, nie kibiców.

Edit:
Suma summarum - Piotrek dobrze mówi.
Poza jednym małym ale - wszelka reklama na obecna chwilę jest kosztowna i niestety, nie mamy na nią kasy.
Ostatnio edytowane przez Lukasz : 05.07.2013 o godz. 09:05.
JM:"Życie jest jak rower - nie kręcisz nie jedziesz" TF: "Dziś Wisła Kraków ma zapewnione optymalne warunki prowadzenia działalności sportowej."
"... jakieś dziwne wizje zagłady (..) Nie wiem czym to jest spowodowane, nie wnikam w to, ale trochę mnie to niepokoi"
TS: Zajmujemy się sportem, nie sprawiedliwością, ani praworządnością.(..) Towarzystwo Sportowe „Wisła” Kraków informuje, iż od godziny 16.00 nie jest już właścicielem piłkarskiej spółki Wisła Kraków SA
Odpowiedz cytując