kuba.j.g. napisał(a):

|
Jaka jest roznica miedzy faktem domagania sie zwrotow majatkow przez KK a tym samym ale ze strony zydow? Przypominam, ze KK w tym spoze nie reprezentuje strony Polskiej a raczej wystepuje jako przedstawiciel jednak obcego panstwa, co zwie sie Watykan. KK jakos nie zastanawia czy Polske na to stac ale po prostu zyczy sobie zwrotu...
|
KK występuje jako polski podmiot.
O zwrot majątku nie wystepuje Watykan, ale formalni przedstawciele KK w Polsce - parafie, zakony, instytucje.