Wyświetl pojedynczy post
BBudowniczy
Senior Member
 
 
Od: 07.2010
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#23277
Stary 04.07.2013, 11:39
AS82 napisał(a):Wyświetl post
A "czarnej pijawce" nadal mało kasy:
31 procent dóbr, które zostały zabrane Kościołowi na terenach obecnej Rzeczpospolitej, nadal pozostaje w rękach państwa - wynika z raportu, który na zlecenie Episkopatu Polski przygotował ksiądz profesor Dariusz Walencik. Raport zostanie przedstawiony dziś w Warszawie.

Dobry komentarz w tym artykule:
To żałosne :(. Papież Franciszek nawołuje do wstrzemięźliwości, skromności, ograniczania wydatków, tłumaczy, że kapłan nie może wieść konsumpcyjnego stylu życia, a jakiś ksiądz w tym czasie wyskakuje z roszczeniami majątkowymi. Jeszcze gdyby Kościół rzeczywiście cierpiał biedę, ale przy takim rozpasieniu jest to niewyobrażalny grzech pychy, lenistwa, zachłanności. Polski Kościół zajmuje się zwykłą lichwą, a nie "odzyskiwaniem majątku". Dla mnie, jako katolika, jest to po prostu wstyd!
Nie widzę tu nic, do czego Kościół jest powołany. Nie ma ewangelizacji! To przerażające w jakim stanie moralnym i etycznym, jest dziś polski Kościół.
W tej sytuacji - jaki jest sens obrony Kościoła przed ateizacją i tymi, którzy chcą go całkowicie zniszczyć, jeśli tacy jak ja wypruwają sobie flaki, a Kościół to olewa i cały czas dostarcza nowych argumentów swoim wrogom?

No ,no jak Pisowcy wygrają wybory ,to trzeba bedzie zapłacić Rydzykowi i klerowi za tą wygraną i pewnie to rzekome 31% majątku szybko zostanie po wyborach przekazane czarnym...
Nie rozumiem...To jak zostały im te dobra bezprawnie odebrane, to żądanie ich zwrotu jest "lichwą" i bezspodstawnymi "roszczeniami", czy też zgodnie ze zdrowym rozsądkiem powinny zostać zwrócone?
Czy gdyby ktoś w tej chwili kopnął Cię w cztery litery i wyrzucił bezprawnie z domu, to Twoje żądania zwrotu majątku byłyby także czymś nagannym i podłym? Ktoś też mógłby zaargumentować "Asowi się dobrze powodzi i to podłe że żąda domu, gdy tylu biednych ludzi na świecie".

york09 napisał(a):
O Pakiecie klimatycznym
Cytat:
Rząd: Olbrzymi sukces ws. pakietu, 60 mld przez 7 lat

Szczyt UE zakończył się kompromisem ws. pakietu klimatyczno-energetycznego. Radosław Sikorski powiedział, że premier Tusk osiągnął w negocjacjach olbrzymi sukces. W ramach mechanizmu solidarności w pakiecie, Polska ma dostać 60 mld zł w latach 2013-2020. - Donald, jesteś najbardziej skutecznym negocjatorem, jakiego znam - miał powiedzieć Sarkozy do Tuska.
- Wydaje się, że premier osiągnął olbrzymi, osobisty sukces - ocenił Sikorski. - Jak do państwa przyjdzie, będzie mógł powiedzieć "yes, yes yes" i jeszcze więcej, bo środki, które tu osiągnęliśmy, są jeszcze większe - dodał.

Jak podkreślił, szczyt "już zamknął kwestie związane z Traktatem Lizbońskim" i ws. Wschodniego Partnerstwa. - Ale to, co najważniejsze, to to, że Polska uzyskała zrozumienie dla swojej argumentacji w kwestii pakietu - ocenił szef MSZ.

- W ramach mechanizmu solidarności w pakiecie, Polska dostanie 60 mld złotych w latach 2013-2020 - powiedział UKIE Mikołaj Dowgielewicz. Wyjaśnił, że Polska wyda te dodatkowe pieniądze np. na cele społeczne, ekologiczne, rozwój infrastruktury energetycznej.

(...)
Zdaniem Dowgielewicza, przełomowa dla realizacji polskich postulatów była rozmowa Tuska z Nicolasem Sarkozym i szefem Komisji Europejskiej Jose Manuelem Barroso. - Prezydent Sarkozy powiedział do premiera Tuska, "Donald, jesteś najbardziej skutecznym negocjatorem, jakiego znam" - relacjonował Dowgielewicz.
http://energetyka.wnp.pl/rzad-olbrzy...463_1_0_0.html

"Panie profesorze Niesiołowski gratuluję i proszę złożyć gratulacje Panu Tuskowi i całemu rządowi, ze przez 6 lat tak nas prowadzili, w spokoju, że ja mogę tak spokojnie iść do domu, spokojnie wypić herbatę proszę pana, mogę spokojnie zjeść kolację, że nie boję się żadnych wrogów, nie boję się nikogo, naprawdę, i że mam spokojną emeryturę"