|
A "czarnej pijawce" nadal mało kasy:
31 procent dóbr, które zostały zabrane Kościołowi na terenach obecnej Rzeczpospolitej, nadal pozostaje w rękach państwa - wynika z raportu, który na zlecenie Episkopatu Polski przygotował ksiądz profesor Dariusz Walencik. Raport zostanie przedstawiony dziś w Warszawie.
Dobry komentarz w tym artykule:
To żałosne :(. Papież Franciszek nawołuje do wstrzemięźliwości, skromności, ograniczania wydatków, tłumaczy, że kapłan nie może wieść konsumpcyjnego stylu życia, a jakiś ksiądz w tym czasie wyskakuje z roszczeniami majątkowymi. Jeszcze gdyby Kościół rzeczywiście cierpiał biedę, ale przy takim rozpasieniu jest to niewyobrażalny grzech pychy, lenistwa, zachłanności. Polski Kościół zajmuje się zwykłą lichwą, a nie "odzyskiwaniem majątku". Dla mnie, jako katolika, jest to po prostu wstyd!
Nie widzę tu nic, do czego Kościół jest powołany. Nie ma ewangelizacji! To przerażające w jakim stanie moralnym i etycznym, jest dziś polski Kościół.
W tej sytuacji - jaki jest sens obrony Kościoła przed ateizacją i tymi, którzy chcą go całkowicie zniszczyć, jeśli tacy jak ja wypruwają sobie flaki, a Kościół to olewa i cały czas dostarcza nowych argumentów swoim wrogom?
No ,no jak Pisowcy wygrają wybory ,to trzeba bedzie zapłacić Rydzykowi i klerowi za tą wygraną i pewnie to rzekome 31% majątku szybko zostanie po wyborach przekazane czarnym...
|