Wyświetl pojedynczy post
nesta
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków, Galicja

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#64216
Stary 29.06.2013, 09:58
Umiejetnosci to nie wszystko. Nie twierdze, ze ten bramkarz to jakis totalny ogor, bo ani nie ma 40 lat, a i technika bramkarska pewnie podobna na kazdym szczeblu rozgrywek wiec nie wykluczone, ze facet rzadzi na swoich klepiskach.

Chodzi o cos innego, o ogranie, o doswiadczenie, o psychike, wytrzymalosc na presje. Jesli grales cale zycie w 3 lidze, na dodatek z dlugimi przerwami, to nie ma szans zebys mial w glowie mentalnosc i całą psyche w pelni zawodowego pilkarza. Jak sie zachowa na Lechu, na wypelnionym Reymonta, derbach czy Legii. Profesjonalny pilkarz jest od mlodosci przyzwyczajany do presji, gry o wynik, pewnej odpornosci, ktora jest musem jesli chcesz grac na okreslonym poziomie. Inaczej nawet jak potrafisz, a glowa nie przyzwyczajona, to sie spalisz.

Inna kwestia jest np. chlopak 18-20 lat, bo jego jeszcze mozesz uksztaltowac, nauczyc, przyzwyczaic do gry pod ogromna presja.

Zaluje co sie stalo z tym klubem, ze ja laik, wiem takie podstawy, a ludzie ktorzy tam decyduja w ogole nie mysla w ten sposob. Przeciez na stanowisku skauta/dyrektora sportowego powinna byc osoba z biznesowym doswiadczeniem, pilkarskim wyczuciem, bystra, z wizja, umiejaca siegac daleko do przodu i analizowac kazdy przypadek na roznych wymiarach i plaszczyznach. Wybaczcie, ale jak patrze na Kapke i Smude to jakbym widzial ludzi na drugim koncu skali, niestety nawet nie w jej polowie. Oni ten umyslowy beton maja wypisane na twarzy. To juz nawet Bednarz jest inny.
Odpowiedz cytując