emj10 napisał(a):

|
No tak, wolisz należeć do cywilizowanej "liberalnej" części świata. Na czerwono kraje, w których wykonuje się karę śmierci.
|
Tak, chciałbym.
Japonia, USA...całkiem, całkiem.
Cytat:
|
Co jest wg. Ciebie nieprawdziwego w stwierdzeniu "zabijanie pod przymusem"?Pewnie kara śmierci to takie dobrowolne samobójstwo , gdzie nie ma żadnego przymusu bezpośredniego, więzień sam prowadzi się na szafot, a wszyscy co nie chcą kary śmierci to totalne oszołomy?
|
Nie. To wykonanie kary za
dobrowolne morderstwo.
Morderca sam skazuje się na karę śmierci, nikt nie robi tego za niego.
I odróżnij zabójstwo od
morderstwa.
Kara śmierci to zabójstwo za dokonanie
morderstwa.
"O, jakże szybko nastrój prysnął wzniosły!
Albowiem w kraju tym zaczarowanym,
gdzie — jak w złej bajce — ludźmi rządzą osły,
jakież tu mogą być właściwie zmiany?
Tu tylko szpiclom coraz większe uszy
rosną, milicji — coraz dłuższe pałki,
i coraz bardziej pustka rośnie w duszy,
i coraz bardziej mózg się staje miałki.
Tu tylko może prosperować gnida,
cwaniak i k...a, łotr i donosiciel ."
Janusz Szpotański