Cytat:
Radni Rady Miejskiej w Myślenicach jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawie podjęcia przez burmistrza działań mających na celu określenie warunków powstania i funkcjonowania w Myślenicach bazy treningowej dla klubu sportowego Wisła Kraków.
Trwają rozmowy z właścicielem klubu. Ich finał nie jest jeszcze przesądzony, ale wszystko jest na dobrej drodze. - Mając na uwadze rozwój infrastruktury sportowej i rekreacyjnej na terenie Myślenic oraz w trosce o wzrost atrakcyjności naszego miasta, sprzyjającego różnego rodzaju dyscyplinom sportowym przedkładam Radzie Miejskiej propozycja uchwały, która powierza burmistrzowi realizację działań związanych z powstaniem i funkcjonowaniem w Myślenicach bazy treningowej dla klubu sportowego Wisła Kraków. To niezwykła szansa i naszym obowiązkiem jest podjęcie próby jej wykorzystania – argumentował podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Maciej Ostrowski.
- Powstanie jeden z nielicznych w Polsce kompleksowy, wielodyscyplinarny obiekt sportowy, który będzie charakterystycznym produktem nie tylko z punktu widzenia sportowego, ale także marketingowego – uzasadniał Maciej Ostrowski.
Podczas dyskusji nad uchwałą radni pytali głównie o sposób finansowania tej inwestycji. Odpowiadając na te wątpliwości burmistrz Maciej Ostrowski zapewniał, że jeśli dojdzie do realizacji tego zadania, to wówczas zostanie wybrany taki model finansowy, który nie przyniesie ryzyka dla budżetu Gminy. Umowa między Myślenicami, a klubem będzie tak skonstruowana by zminimalizować obciążenie dla gminnej kasy. Wisła Kraków zapłaci czynsz dzierżawny, który zrekompensuje koszty ewentualnego kredytu zaciągniętego na budowę i koszty utrzymania obiektu. Po wygaśnięciu umowy obiekty sportowe pozostaną własnością miasta
|
Wiec Wisła nie będzie właścicielem tej bazy...