Ten tydzien pokazal, gdzie jest nasza pilka(kolejny raz). Nie mamy mlodziezy(U19 doszczetnie sie skompromitowala, a i U21 niewiele lepiej zaprezentowala sie na tle amatorow), a o doroslej to juz w ogole zal pisac. Fornalik powiela bledy Smudy, nie uczy sie na poprzednich meczach, nie wyciaga wnioskow. Powtorze pytanie: Dlaczego musimy grac kopaczami, ktorzy sie kompromitowali przez ostatnie lata? Ten mecz znowu pokazal, ze nie mozemy sobie pozwolic na granie w srodku pomocy dwoma drewniakami(Polanski i Krychowiak). Jesli wystawiamy pilkarzy o takiej charakterystyce, to nie potrafimy rozegrac prostych pilek w ataku pozycyjnym. Polanski nie powinien juz byc brany pod uwage przy kolejnych powolaniach. To samo zreszta Wasilewski, czy Mierzejewski(kolejny irytujacy pilkarz, ktory w kadrze rozegral moze 2 dobre mecze). Rybus musi chyba rozegrac 50 slabych spotkan, a zeby nie dostac powolania. Wawrzyniak - wiadomo. Lewego obroncy nie mamy od lat(dziwne, ze Fornalik nie probowal nikogo znalezc czy wypromowac). Tutaj do odstrzalu jest tez Boenisch. Nie wierze, ze w Polsce nie ma jakiegos mlodego chlopaka, ktory ladnie moze biegac po lewej stronie(mozna tez przekwalifikowac pomocnika). Srodek obrony bardzo ryzykowny i potwierdzilo sie tez to, ze Komorowski musi miec przy sobie partnera, ktory bedzie nim "dyrygowal". Sam nie jest w stanie ogarnac calej formacji. Dlatego w tym meczu musial zagrac na srodku Jedrzejczyk z Salamonem, a po prawej Bereszynski. W ogole nie rozumiem, czemu na tak slabego rywala wychodzimy 2 def. pomocnikami? Nie zdalo to egzaminu, bo stracilismy punkty, a to co Polanski wyprawial w drugiej polowie(w pierwszej zreszta tez, tzn. mnostwo niecelnych strzalow + fatalne podanie do Lewego na pustaka) wola o pomste do nieba. Krychowiak zreszta tez zrobil karnego, ale na szczescie sedziowal niewidomy. O poziomie naszej ligi niech swiadcza zmiany i postawa Koseckiego w 2 ostatnich meczach na tle ogorkow(tak sie moze zdawac). Pilkarz, ktory bryluje w polskiej lidze tu sie osmieszyl. O Sobiechu nie mowie, bo go nie widzialem na boisku(jakim prawem ktos taki, ktos nie grajacy w klubie jest w kadrze?). Najlepiej z rezerwowych zaprezentowal sie Zielinski, ale to i tak jest dalekie od idealu. Jezeli ma grac w reprezentacji, to musi wystepowac klubie, inaczej sobie tego nie wyobrazam. Podsumowujac - albo powiemy zdecydowane nie niektorym pilkarzom, albo w kolejnych eliminacjach znowu wypadniemy kompromitujaco(choc, to chyba niemozliwe, skoro awansuja 24 druzyny

). Nie mozna stawiac na kopaczy, ktorzy nie awansowali do MS w 2010, przez 3 lata Smudy rozegrali 2-3 dobre meczu, a w el. do MS 2014 nie wygrali z zadnym powaznym przeciwnikiem i po 6 meczach pozegnali sie z ewentualnym wystepem na tej imprezie. Co za roznica, czy bedzie sie kompromitowal Rybus, Mierzejewski, czy Jasiu z pipidowki dolnej? Niczym nie ryzykujemy.
Jeszcze 2 slowa odnosnie selekcjonera. Zwolnic ze stanowiska juz teraz. Nie mozemy sobie pozwolic na tracenie czasu(pol roku). Popelniono juz blad z Beenhakkerem(nie wypier... go po blamazu w Irlandii) i mam nadzieje, ze ludzie z PZPN'u wyciagna wnioski.