Wyświetl pojedynczy post
hiszpan00
Senior Member
 
 
Od: 08.2010
Skąd: Rzeszów

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#22907
Stary 06.06.2013, 10:05
Rosyjski Acron Wiaczesława Kantora nie składa broni i jest zdeterminowany by przejąć Azoty.
Cytat:
Sobotni wywiad Kantora dla TVP Info to zapowiedź wielkiej rosyjskiej ofensywy, która ma doprowadzić do przejęcia polskich Azotów. Stawką w tej grze są polskie łupki i olbrzymie pieniądze.
http://politykawschodnia.pl/index.ph...mosze-kantora/
Mam duże obawy co do przyszłości polskiego przemysłu chemicznego. Zastanawia mnie jak można dopuścić by tak traktowana była Polska i Polacy. Co znaczą groźby Wiaczesława idąc narracją sowiecką miał na myśli powrót do czasów podległości Polski ZSRR? O sile Polskiego rządu świadczy fakt, że taki premier Polski to dla niego pionek.Rosja jest przykładem kraju socjalistycznego gdzie wybory demokratyczne to zwykła fikcja. W tle przewija się motyw pozyskania technologi otrzymywania grafenu oraz przejecie kontroli nad wydobywaniem gazu z łupków gdyż Azoty zużywają jedną piątą całego gazu w Polsce. Przejęcie kontroli nad Puławami i Tarnowem oznaczałoby, że właściciel mógłby importować dodatkowe ilości gazu z Rosji ponad to, co jest zapisane w umowie III RP z Gazpromem. Co więcej, po rozpoczęciu wydobycia gazu łupkowego, nie musiałby go kupować, tylko dalej importowałby gaz z Rosji. Jest to dla bezpieczeństwa energetycznego Polski śmiertelne niebezpieczeństwo.Wyborcy i obrońcy PO z wielkich miast, przejrzyjcie w końcu na oczy, na co swoim głosowaniem skazaliście Polskę. Lepiej późno niż wcale.
A tak nawiasem mówiąc, również widać gdzie Pan Kwaśniewski robi interesy i jakim jest zagrożeniem.