Wyświetl pojedynczy post
Worcester
Senior Member
 
Od: 03.2007
Skąd: z trybun

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#22899
Stary 05.06.2013, 20:01
Gwiaździsty napisał(a):Wyświetl post
Chodzi właśnie o to aby państwo poprzez ustawę zmieniło te warunki umowy, aby pracownicy dużych centrów handlowych też mieli wolne weekendy jak większość pracujących, bo oni tez mają rodziny..
Słucham?!

Ty chcesz, aby państwo wkraczało pomiędzy dwa podmioty umowy cywilnoprawnej i drogą ustawy ją zmieniało?
Przecież to jest socjalizm pełną gębą.

Podpisałem umowę z pracodawcą i jestem z niej zadowolony. Co ma do tego Tusk, Kaczyński i Miller z Palikotem?
To jest moje życie, mój wybór i moja sprawa.

Wiesz w czym tkwi problem? Zamiast zakazywać handlu, niech zmniejszą podatki, aby stworzyć nowe miejsca pracy. Wtedy panie z kas w hipermarketach będą miały wybór. Pracuję w niedzielę albo idę pracować gdzieś indziej. Teraz tego wyboru nie mają. Ale to nie powód, aby zakazywać handlu w niedzielę.
W takim razie zamknijmy:
- sklepy
- galerie
- giełdy
- restauracje
- hotele
- kina
- siłownie, pływalnie itp.

Zamnkijmy wszystko, nie będzie niczego.
"O, jakże szybko nastrój prysnął wzniosły!
Albowiem w kraju tym zaczarowanym,
gdzie — jak w złej bajce — ludźmi rządzą osły,
jakież tu mogą być właściwie zmiany?
Tu tylko szpiclom coraz większe uszy
rosną, milicji — coraz dłuższe pałki,
i coraz bardziej pustka rośnie w duszy,
i coraz bardziej mózg się staje miałki.
Tu tylko może prosperować gnida,
cwaniak i k...a, łotr i donosiciel ."
Janusz Szpotański