Wyświetl pojedynczy post
emj10
Senior Member
 
Od: 05.2006
Skąd: Opoczno/Warszawa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#22843
Stary 02.06.2013, 14:25
Nie wiem czemu tak demonizujecie markety. Patrząc na to jak wygląda udział kapitału polskiego w sieciach franczyzowych, czy w hurtowniach spożywczych (choćby Mar-Ol, który dosyć dobre znam) to naprawdę trzeba być bardzo negatywnie nastawionym, aby widzieć wyłącznie minusy ich działalności. Kwestia zatrudnienia pracowników, pracy i płacy dla podwykonawców, czy właśnie hurtowni, a także rynku zbytu dla rodzimych rolników produkujących artykuły spożywcze typowo pod sklepy sieciowe ma niebagatelne znaczenie. Czasem wydaje mi się, że niektórzy widzą tylko Biedronkę (o dziwo polska firma, która została sprzedana dekadę temu Portugalczykom, a teraz jest to firma holenderska), albo Tesco, czy Carrefoury, a tak naprawdę gro sieci sprzedaży, czy marketów należy do Polaków.