|
Smuda stanie przed bardzo trudnym zadaniem. Wygląda na to, że oczekiwania będą na poziomie miejsca w pucharach, a drużynę i sztab szkoleniowy trzeba budować prawie od zera. Możliwości obecnej drużyny znamy, a odejdzie z niej z 10 lub nawet więcej piłkarzy. Czasu na złożenie nowej drużyny jest mało, a czy będą pieniądze na w miarę przyzwoite wzmocnienia? Czy będą kompetencje, aby znaleźć wartościowych piłkarzy? Realistycznie patrząc runda jesienna to raczej zgrywanie drużyny, dopracowywanie taktyki i nawet od bardzo dobrego trenera wyników w takiej sytuacji można wymagać dopiero na wiosnę - po kolejnych wzmocnieniach w rundzie jesiennej. A z doświadczenia wynika, że jak od razu nie będzie dobrych wyników, to albo Smuda wyleci, albo Cupiał znowu się obrazi i całkowicie zamknie dopływ pieniędzy.
|