Wyświetl pojedynczy post
Konrad.
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 07.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#22803
Stary 01.06.2013, 02:30
Pan_Wątrobian napisał(a):Wyświetl post
A dlaczego w kraju "demokratycznym" mniejszość ma mieć więcej do powiedzenia ?
(Nie wiem skąd masz dane, że większość ludzi zainteresowanych nie chce pracować w niedzielę. Ale oddajmy głos "większości". Proponuje dwie pierwsze ustawy: minimalna pensja 5 tys zł, oraz wiek emerytalny 40 lat. Większość na pewno poprze, także na pewno taki pomysł jest optymalny.)

Wolność kolego to podstawa demokracji.

Bo zaraz okaże się, że w poniedziałek rano, trzeba zamknąć bary, bo to czas do pracy a nie na piwo. Sklepy też dopiero otwierać po 15 bo wcześniej, należy zgodnie z linią partii pracować, czas na relaks ustanowiono w niedzielę. Amen.

Jedyny problem z "wolnością" pojawia się gdy przez swoje widzi mi się ograniczamy wolność innych. Wtedy i tylko wtedy państwo powinno reagować.

Tak jak to jest z islamem, który w ramach wolności, zabrania chodzenia dziewczynom w sukienkach z dekoltem.

Natomiast możliwość pracy w niedzielę, w żaden sposób nie ogranicza wolności chrześcijan. Nie muszą pracować akurat w handlu który wymaga dyspozycjności w niedziele. 90% firm jest zamknięta w niedzielę, ten skromny procent marketów pozwala w naszym kraju utrzymać to nie wielkie 15 procentowe bezrobocie...

No i jak to bywa bardzo często w dyskusji, nie odpowiedziałeś na pytanie już mniej wygodne. Dlaczego w marketach a na stacjach benzynowych już nie?
Ostatnio edytowane przez Konrad. : 01.06.2013 o godz. 02:33.
Ddf