BBudowniczy napisał(a):

Ciekawe, że prezes Bestrzyński nie dostrzegł, że nie jest to problem klubów które naprawdę dobrze pracują z młodzieżą i dają im szanse, a nie kiszą po drużynach młodzieżowych.
PS. Dobre wzorce trzeba czerpać nawet od wroga, stąd przywoływany przykład Legii. Ten dopisek to po to, by ktoś nie pomyślał że jestem jakimś legiofilem
|
No ale w Legii jest dokładnie tak samo jak mówi Bestrzyński, tak samo odwlekany jest debiut w dorosłej drużynie bo nikt poważny nie chce ryzykować utraty dobrego zawodnika za frytki. Ostatni przykład Stępińskiego z Widzewa powinien dawać dużo do myślenia. Tu masz przykłady z Legiii, sprawdź w jakim wieku włączano tych piłkarzy do kadry seniorskiej:
Żyro:
wis.la/o78c2
Wolski:
wis.la/lbnlp
Furman:
wis.la/endfd
Łukasik:
wis.la/bsho6
Z Zagłębia uciekł nie tylko Zieliński, także Horoszkiewicz, Łasicki a następny czyli Filip Jagiełło jest już jedną nogą w Juventusie Turyn. Może ten Holender wymyśli sposób, żeby tych najbardziej utalentowanych zatrzymać przynajmniej do ukończenia 18 roku życia - moim zdaniem bez zmiany przepisów będzie to bardzo trudne.