ToTylkoJa napisał(a):

Karamazow teraz akurat byłą mowa, że będą nas reprezentowały najsłabsze zespoły w Europie od 10 lat, ale najczęściej czytam na tym forum, że mistrz w tym sezonie będzie najgorszy od niewiadomo ilu lat. Póki co, to najsłabszym mistrzem ostatnich lat była Wisła "levadiowa" i takie są fakty. jak odpadniemy z takim samym gównem, to wtedy będzie można pisać tak o mistrzu z tego sezonu, czyli Legii, że najsłabszy od lat. Na tę chwilę nie ma ku temu podstaw, w dodatku mamy podwójną koronę, a to o czymś świadczy.
I tak jak pisałem, Levadia i Vetra to inne sytuacje, gdyż my zagraliśmy tylko 45 minut z nimi, a wy całe dwa mecze. Dodatkowo nie uznano nam bramki, która była prawidłowa.
|
Wyniki w pucharach nie są wyznacznikiem tego czy mistrz jest słaby czy mocny. Wisła "levadiova" wsunęła polską ligę nosem osiągając 77 punktów wyprzedzając drugą drużynę o bagatela 14 punktów. Kompromitacja z Estończykami to druga sprawa, i też można wymyślać różne wymówki że graliśmy w Sosnowcu, że padało, że źle dobrane przygotowania, że Sobol w rewanżu obijał słupki itp. tylko po co? Kompromitacja to kompromitacja - my zaliczyliśmy z Levadią wy z Vetrą. Idąc twoim tokiem rozumowania to w następnym roku Wisła była najsilniejszym mistrzem w historii bo jako pierwszy i jak dotąd jedyny zespół w Polsce ograła Barcelonę (która w tym samym sezonie wygrała LM, zaliczając dwie porażki: z Wisłą i Szachtarem) - a moim zdaniem rok wcześniej mieliśmy mocniejszą ekipę.
Najważniejsze jest zdobycie MP a puchary to już inna broszka...
kreseq napisał(a):

Tak, mają się wzmocnić i jeszcze bardziej rozbudować infrastrukturę oraz pion odpowiedzialny za szkolenie młodzieży.
Świetny ruch bo nawet jak będą mieć puchary raz na jakiś czas to i tak zarobią na młodych.
|
Dyrektorem technicznym Akademii Piłkarskiej ZL został Holender Richard Grootscholten - gość współpracował w zakresie szkolenia młodzieży z Ajaxem, holenderskim PZPN-em a za pracę w Sparcie Rotterdam w 2008 roku dostał nagrodę za stworzenie najlepszej akademii piłkarskiej w Holandii. Ciekawa sprawa - może dzięki niemu z ich akademii przestaną odpływać co lepsze kąski za przysłowiowe frytki (Zieliński, Horoszkiewicz, Łasicki a już do Juventusu szykowany jest Filip Jagiełło).