Wyświetl pojedynczy post
Ventigo
Senior Member
 
 
Od: 06.2011
Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1084
Stary 25.05.2013, 11:28
Baala napisał(a):Wyświetl post
Sam nie jestem entuzjastą Maaskanta, ale już polityki klubu w tamtym czasie tak (Basałaj-Stan)

Tutaj ciekawe info (wiem że graliśmy poza Reymonta, ale Bednarz to żaden cudotwórca jeśli chodzi o budżet):
zysk/ strata netto
1 340 210,76 (2010)
- 16 355 847,15 (2009)
- 7 371 018,52 (2008)
- 6 256 020,44 (2007)
- 5 833 761,88 (2006)
6 700 283,13 (2005)

jak kształtowały się koszty wynagrodzeń (dotyczy zarówno piłkarzy, działaczy i wszystkich zatrudnionych pracowników)
18 600 227,49 (2010)
19 999 704,20 (2009)
18 282 755,27 (2008)
16 461 822,96 (2007)
15 504 469,54 (2006)
13 216 401,18 (2005)

Odnośnie obecnych płac piłkarzy z wywiadu z Cupiałem:

Średnia płaca w Wiśle wynosi około 40 tys. złotych miesięcznie. Są piłkarze, którzy zarabiają znacznie więcej, ale to może długo nie potrwać. Stawek nie windują właściciele klubów ani nawet sami piłkarze, tylko ich agenci. Dlaczego mówiłem na wstępie, że kiedy zaczynałem, wszystko było prostsze, ponieważ do stołu zasiadały dwie strony. Prowadziłem rozmowy z klubem. Teraz dochodzi agent, który żąda dla piłkarza jak najwyższej stawki, bo ma od niej swoje 10 proc. Czasami są to żądania księżycowe.

Przy 26 osobowej kadrze wychodzi 12,5 mln. Oczywiście do tego dochodzą zarobki innych pracowników ale to już raczej grosze w porównaniu do zarobków piłkarzy. Aha i nie wiadomo czy to kwota netto czy brutto.
Odpowiedz cytując