Wyświetl pojedynczy post
Ela
Pro Publico Bono
 
Od: 08.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#22740
Stary 24.05.2013, 09:56
Szpen napisał(a):Wyświetl post
do nas nikt nie przyjedzie, bo się to zwyczajnie nie opłaca. Nie ma u Nas socjalu, za który można wyżyć w godnych warunkach.
Jesteś pewien tego co piszesz ?

Fragment rozmowy, której byłam świadkiem :

Sytuacja - przyjmowanie do szkoły dwójki Czeczeńskich ( muzułmańskich ) dzieci.

- Gdzie państwo mieszkają ?
- Na tej i na tej ulicy. Wynajmujemy mieszkanie, bo to które dostaliśmy ( kwaterunkowo ) było w złej dzielnicy.
- Pani pracuje ?
- Nie, zajmuję się dziećmi.
- A pan ?
- Nie. Ja nie mam czasu. Chodzę na kurs i uczę się polskiego.

...

Dodam, że dzieci i rodzice, dobrze i schludnie ubrani.


p.s.
Dzieci wszystkie pomoce szkolne dostają i nie płacą za korzystanie ze stołówki.