Grantar napisał(a):

|
........ to w końcu Valckx realizował jakąś własną politykę czy nie .. ?
|
Nie. To był gość od realizacji celu.
Historycznie rzecz ujmując Valckx chciał aby Wisła była jak PSV - szukała piłkarskich talentów a potem je odsprzedawała. Słynna trampolina na zachód. Inaczej niż Stan funkcjonowanie klubu widział Basałaj - chciał mieć gwiazdę ze znanym nazwiskiem która byłaby w stanie przyciągnąć ludzi na stadion. Stan odwiódł go od tego pomysłu, przekonując że ważniejszy jest poziom sportowy.
Jeszcze jedna sprawa która nie została poruszona - nasz sakuting obserwował głównie graczy dobrych którzy później okazali się zupełnie poza naszym zasięgiem finansowym. Czyli Vaalckx założył iż boss ma pieniądze i będzie łożył na klub, skoro chce poziomem równać do LM. Jak widać, przejechał się na tym całkowicie.
JM:"Życie jest jak rower - nie kręcisz nie jedziesz" TF: "Dziś Wisła Kraków ma zapewnione optymalne warunki prowadzenia działalności sportowej."
"... jakieś dziwne wizje zagłady (..) Nie wiem czym to jest spowodowane, nie wnikam w to, ale trochę mnie to niepokoi"
TS: Zajmujemy się sportem, nie sprawiedliwością, ani praworządnością.(..) Towarzystwo Sportowe „Wisła” Kraków informuje, iż od godziny 16.00 nie jest już właścicielem piłkarskiej spółki Wisła Kraków SA