|
Valckx realizował swoją (i Basałaja) politykę przez około 10 miesięcy. Elementami tej polityki był także rozwój bazy i systemu szkolenia młodzieży. Trochę niespodziewane mistrzostwo rozochociło Cupiała i postawił on przed Holendrami zadanie awansu do LM już w 2011 roku, jednocześnie nie przeznaczając na wzmocnienia odpowiednich środków (typowe). W tym momencie rozpoczęły się pierwsze odstępstwa od pierwotnego planu. Przeprowadzone transfery były raczej doraźne niż przemyślane, a Maaskant zamiast skupić się na spokojnym budowaniu zespołu i tworzeniu jakiegoś stylu postawił na natychmiastowe wyniki. Dlatego graliśmy defensywnie, asekuracyjnie do bólu (słynne stałe fragmenty gry) i opieraliśmy grę na indywidualnościach. To wszystko szybko się zemściło. Odpadliśmy z LM, Cupiał po raz kolejny się obraził, zostaliśmy z długami i zlepkiem indywidualności zamiast drużyny. Gdzie jesteśmy teraz każdy widzi.
(...) MY KIBICE POMOŻEMY!!! (...)
|