Temat: Ekstraklasa
Wyświetl pojedynczy post
!!IRIVER!!
Senior Member
 
Od: 08.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#23665
Stary 20.05.2013, 18:18
Co można powiedzieć to można, ale karny na Kosie był ewidentny. Inna sprawa, że do tego czasu Kosecki już dawno powinien z boiska wylecieć za ciągłe symulki.

Trzeba uczciwie powiedzieć, że Lechowi ten mecz się nie poukładał. Szybkie zmiany de facto zdezorganizowały całą grę. Trzeba też przyznać, że jednak to Legia była ciut lepsza w tym spotkaniu, choć było to takie klasyczne granie na 0-0. Jak to zwykle w naszych "Hitach" bywa...

Patrząc na to, co się podziało w tabeli mamy kilka niemal pewnych rozstrzygnięć.
Mistrzem Legia, wicemistrzem Lech, na pudle powinien uchować się Piast, bo Śląsk bankowo będzie miał w interesie odpuszczenie ostatniej kolejki. Co za tym idzie - miejsca 4-6 powinny okupować do końca Śląsk, Polonia, Górnik - kolejność przypadkowa.
Nam, jeśli nic szokującego się nie stanie powinno się udać być w tej górnej połówce tabeli. Wyższe miejsce niż 7. RACZEJ nam nie grozi, ale też trudno rokować, byśmy mieli wszystko przegrać i spaść np. na 10. Przecież ani Ruch, ani Zagłębie wielkiej piłki nie grają, a nasi zapewne honorowo będą chcieli przed własną publiką jakieś punkty zdobyć. Zagadkowy jest wyjazd do Zabrza i tylko zwycięstwo tam może sprawić, że skończymy ligę na 5 lub 6 miejscu, co biorąc pod uwagę caaaały beznadziejny sezon byłoby wynikiem, olaboga, dobrym.

Jeżeli chodzi o dalsze miejsca to w zasadzie cały peleton za nami, który ma powyżej 30 punktów (czyli aż do 12 miejsca) utrzymanie ma pewne i de facto gra o nic, ewentualnie o własną satysfakcję, czyli wyższą kasę z C+.

Prawdziwa rywalizacja na dole, gdzie mocno spieprzyła się sytuacja Podbeskidzia i dla nich absolutnie kluczowa będzie następna kolejka. Jeżeli uszczkną coś w Poznaniu, Górnik zachowa się jak na "krajana" przystało, a Lechia nie odda meczu GKSowi to jakieś nadzieje są. Obstawiam jednak, że to premiowane utrzymaniem 15.miejsce wywalczy Bełchatów. Bielsko chyba jednak nie da rady, mimo że te 6 pkt powinni w ostatnich trzech meczach uciułać.

Nadal zastanawia mnie kto jako czwarty, oprócz Legii, Lecha i Piasta zagra w Europie. Ewidentnie widać, że nikomu właściwie nie jest to na rękę. Nasi pogrążyli swoje nadzieje w meczu ze Śląskiem, no chyba, że ani Wrocławianie, ani Górnik nie dostaną licencji, a my zajmiemy to zaszczytne 7.miejsce i ostatecznie przy "zielonym stoliku" załatwimy sobie wycieczkę na Kaukaz i szybki, przykry w........ Dziś chyba nikt z nas tego wszystkiego by jednak nie chciał... Ktokolwiek by to jednak nie był, to raczej ma murowany blamaż w pierwszych rundach, jeszcze w lipcu albo początkiem sierpnia. Bo ani Śląsk (jeśli dostanie licencję), ani Górnik, ani nikt inny z dalszych miejsc po prostu na dziś do rozgrywek poza polskim się nie nadaje
Odpowiedz cytując