wolfy napisał(a):

|
Najśmieszniejsze, że tak faktycznie może się stać.
|
Oczywiście dobrze wiesz że tak stać się nie może.
Jak powiedziałeś, mamy budżet ok 20 baniek i wokół niego będziemy budować drużynę. Bez znaczenia czy Basałaj będzie prezesem czy Bednarz - z takim budżetem nie wchodzi się do LM ani nie zostaje mistrzem TME.
Czytać trzeba ze zrozumieniem (ogólnie mówie) - "klub będzie zdolny pokrywać koszty przychodami przy bardzo drastycznej redukcji kosztów. Nawet o 45 procent."
Zatem:
- to nie jest o 45% mniejszy budżet, tylko obecne koszty musimy przyciąć o 45%. Czyli statystycznie każdy piłkarz i trener powinien zarabiać połowę mniej, klub za stadion płacić połowę tego co obecnie, połowa mniej stewardów itd. Wszystko co kosztuje przez pół.
- okres redukcji kosztów o 45% dotyczy całego przyszłego sezonu (sic!) czyli do polowy 2014 roku.
- przy tak dużym cięciu kosztów o czymś takim jak rozbudowa infrastruktury lub transfery gotówkowe należy całkowicie zapomnieć
- nadmienię ze Jacek z jakiegoś powodu nie napisał jak będzie ciął koszty. Gdyby redukcja była prosta i oczywista dawno znalazłaby się na papierze lub komisja nie zadawałaby pytań.
- zakładamy że nasze przychody do połowy 2014 nie wzrosną.
Więc rozkmina czy kasa pójdzie "Na kolejnych Bunozów, Jovaniców, Riozów" to 'druga pochodna' z bzdury jaką jest odkręcenie kurka przez Cupiała. Nie odgrzewaj kotleta który już śmierdzi.
JM:"Życie jest jak rower - nie kręcisz nie jedziesz" TF: "Dziś Wisła Kraków ma zapewnione optymalne warunki prowadzenia działalności sportowej."
"... jakieś dziwne wizje zagłady (..) Nie wiem czym to jest spowodowane, nie wnikam w to, ale trochę mnie to niepokoi"
TS: Zajmujemy się sportem, nie sprawiedliwością, ani praworządnością.(..) Towarzystwo Sportowe „Wisła” Kraków informuje, iż od godziny 16.00 nie jest już właścicielem piłkarskiej spółki Wisła Kraków SA