Wyświetl pojedynczy post
Lukasz
Senior Member
 
 
Od: 08.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1040
Stary 18.05.2013, 13:29
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Najśmieszniejsze, że tak faktycznie może się stać.
Oczywiście dobrze wiesz że tak stać się nie może.

Jak powiedziałeś, mamy budżet ok 20 baniek i wokół niego będziemy budować drużynę. Bez znaczenia czy Basałaj będzie prezesem czy Bednarz - z takim budżetem nie wchodzi się do LM ani nie zostaje mistrzem TME.

Czytać trzeba ze zrozumieniem (ogólnie mówie) - "klub będzie zdolny pokrywać koszty przychodami przy bardzo drastycznej redukcji kosztów. Nawet o 45 procent."

Zatem:
  1. to nie jest o 45% mniejszy budżet, tylko obecne koszty musimy przyciąć o 45%. Czyli statystycznie każdy piłkarz i trener powinien zarabiać połowę mniej, klub za stadion płacić połowę tego co obecnie, połowa mniej stewardów itd. Wszystko co kosztuje przez pół.
  2. okres redukcji kosztów o 45% dotyczy całego przyszłego sezonu (sic!) czyli do polowy 2014 roku.
  3. przy tak dużym cięciu kosztów o czymś takim jak rozbudowa infrastruktury lub transfery gotówkowe należy całkowicie zapomnieć
  4. nadmienię ze Jacek z jakiegoś powodu nie napisał jak będzie ciął koszty. Gdyby redukcja była prosta i oczywista dawno znalazłaby się na papierze lub komisja nie zadawałaby pytań.
  5. zakładamy że nasze przychody do połowy 2014 nie wzrosną.

Więc rozkmina czy kasa pójdzie "Na kolejnych Bunozów, Jovaniców, Riozów" to 'druga pochodna' z bzdury jaką jest odkręcenie kurka przez Cupiała. Nie odgrzewaj kotleta który już śmierdzi.
Powód: punkt 5
Ostatnio edytowane przez Lukasz : 18.05.2013 o godz. 13:50.
JM:"Życie jest jak rower - nie kręcisz nie jedziesz" TF: "Dziś Wisła Kraków ma zapewnione optymalne warunki prowadzenia działalności sportowej."
"... jakieś dziwne wizje zagłady (..) Nie wiem czym to jest spowodowane, nie wnikam w to, ale trochę mnie to niepokoi"
TS: Zajmujemy się sportem, nie sprawiedliwością, ani praworządnością.(..) Towarzystwo Sportowe „Wisła” Kraków informuje, iż od godziny 16.00 nie jest już właścicielem piłkarskiej spółki Wisła Kraków SA
Odpowiedz cytując