|
Basałaj z Holendrami dostał warunek mistrza a potem LM natychmiast, po ogromnej zapaści Wisły i bez czasu na cokolwiek . Przy 3 budżecie w ekstraklasie zdobyto mistrza i w pucharach oraz transferami piłkarzy z klubu, uzyskano najlepsze wyniki sportowo-finansowe od lat.
Probierz po bezsensownej, Bednarzowej rozpierdusze "Teraz Polska", dostał warunek mistrza natychmiast i poległ zasłużenie w Wiśle już wtedy samobójczej.
Kulawik po anty "wzmocnieniach" Bednarza, nadal jeszcze dostał irracjonalny warunek PP i też już go nie ma, tak jak i Wielkiej Wisły .
Jeśli następca Kulawika dostanie absurdalny warunek mistrza lub PP natychmiast, a nie logiczny warunek utrzymania się w ekstraklasie, to za rok na 1906 % Wisła spadnie do 1 ligi i to niezależnie od tego, czy Cupiał podwoi wydatki transferowe Basałaja z Valckxem czy nawet potroi, w ramach wyrównania strat za własne i Bednarza niedorzeczności w zarządzaniu, w tym te pseudo oszczędnościowe, na których wylądowali z Wisłą na krawędzi bytu, ze stratami przewyższającymi ich arogancję i potrzebami ponad miarę długu.
Wisła potrzebuje czasu na dojście do siebie po ostatnim zawale i wymaga cierpliwej pomocy właścicielskiej oraz mądrego zarządzania z zachowaniem ciągłości realizacji planów, a nie ich palpitacji czy dewastacji . Może po 2 latach
pokornej odbudowy po tak spektakularnej samo destrukcji, będzie szansa na nawiązanie do jakiejkolwiek dawnej swojej wartości, bo na mistrza od zaraz już nie ma szans, nawet ten zespół doradczy Cupiała, który do tej pory niewidzialnie zarządzał Wisłą doradczo, z biało-czerwonej wyspy marzeń, a teraz po raz pierwszy zasiadł w Wiślackich fotelach i wreszcie będzie firmował swoje działania - własnymi nazwiskami ( w tym Smuda i Rogala oczywiście).
Cupiał z piłkarskiego prezesa dekady, przemienia się z wolna w prezesa dekadencji Wisły. Systematyczne schodzenie z budżetu i redukcja kosztów, przy wyłącznie darmowych transferach oraz braku jakichkolwiek inwestycji w infrastrukturę treningową czy choćby brak umowy na stadion oraz przeprowadzka władz Wisły na Bednarzowo-Rogalski Śląsk - sugerują prawdopodobieństwo rychłego wycofania się z Wisły Cupiała i TF, mimo jego osobistych zapewnień o kontynuacji drogi mistrzowskiej z Wisłą.
Ostatnio edytowane przez kot : 18.05.2013 o godz. 12:32.
Nie ma rzeczy niemożliwych.
|