Gwiaździsty napisał(a):

A niektórzy tu na tym forum odlecieli od rzeczywistości z ligą 18 zespołową .
|
Byłem jedna z tych osób i dalej nie widzę problemu. Wystarczy ograniczyć zarobki piłkarzy do rozsądnych granic i po problemie. Chcesz mieć lepszych piłkarzy? No to sobie ich wychowaj, kup tańszych i doszlifuj, działaj jak Viktoria Pilzno. Takie kluby jak Śląsk, czy Polonia nie miałyby takich problemów po wycofaniu sponsorów gdyby nie płaciły astronomicznych kwot przeciętnym, czy wręcz słabym piłkarzom. Taki Gikiewicz nie powinien zarabiać więcej, niż przeciętny pierwszoligowiec, a zarabia pewnie kilka razy tyle. Jestem też w stanie sobie wyobrazić ile zarabia Voskamp, ile zarabiał Diaz i tak dalej.
Zawsze twierdzę, że upadek klubów w naszej lidze w zdecydowanej większości spowodowany jest fatalnym zarządzaniem i niczym więcej. Inna sprawa, że nie mam już przekonania, czy liga 18-sto zespołowa byłaby najlepszym wyborem w tym momencie. Ograniczenie zarobków na pewno uzdrowiłoby zarządzanie i finanse klubów, ale też w początkowej fazie pewnie poziom by nieco spadł. Chociaż kto wie, jakby rzeczywistość zmusiła kluby do stawiania na młodzież to pewnie znowu by się okazało, że niespodziewanie w swoich drużynach młodzieżowych ma się czołowego obrońcę ligi (Michalski), czy też efektownie grającego skrzydłowego (Pawłowski).