|
No tak od 2006 roku silniki te mają DPF. Można go usunąć, technicznie jest to wykonalne, po prostu wywalamy filtr z wydechu, po czym wgrywamy odpowiedni emulator do komputera. Taka operacja powinna także odciążyć turbinę gdyż zmniejszamy ciśnienie i temperaturę spalin pomiędzy nią, a filtrem. Skrzynia powinna wyglądać normalnie, jeżeli auto nie jest katowane to skrzynie wytrzymują bez problemu takie przebiegi. Inną kwestią jest dwumas, on przy przebiegu 200-250 tys. raczej będzie upominał się o wymianę. Oczywiście może to nastąpić dużo wcześniej. W silniku o tak dużym momencie obrotowym poważnie zastanowiłbym się nad automatem.
|