Temat: Ekstraklasa
Wyświetl pojedynczy post
rw88
Senior Member
 
Od: 01.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#23562
Stary 14.05.2013, 12:21
Tam trzeba by było takiego Leśniodorskiego zostawić na lata, niezależnie od wyników, żeby zmienić mentalność tego klubu na wszystkich szczeblach jego funkcjonowania, to jest gość wyraźnie zdroworozsądkowy i pewnie byłby w stanie takowe zmiany wprowadzić. Znając życie jak tylko się okaże, że nie ma wyniku to właściciele rozpierniczą wszystko, co zbudowali przez ostatnie kilkanaście miesięcy i zatrudnią nowego krawaciarza typu Miklas. Taki to już jest ten klub za czasów ITI, byłbym mocno zdziwiony gdyby było inaczej. Ale działa to w dwie strony - jeśli zrobią wynik, jakimś cudem wejdą do LM, wtedy z pewnością to nakręci ich rozwój na długie lata.

Kasa z LM pewnie by "spłaciła dług" wobec właściciela, ale zejdzie z nich presja braku sukcesów mimo dużych nakładów, a ta presja skutecznie blokowała ich rozwój w ostatnich latach - od piłkarzy, którym pęta nogi w ważnych momentach, trenerów, którzy boją się w takowych momentach ryzykować, po czym regularnie wylatują dzięki niecierpliwym zarządzającym. Dużo lepiej pod tym względem wygląda Lech, który jest budowany na większym spokoju i to on dla mnie jest faworytem do mistrzostwa w tym roku.

Można psioczyć na naszą Ekstraklasę, że dużo meczów o nic, że nie ma walki o pozycje, chyba że walki ślimaków, ale w tym roku wygląda to naprawdę nieźle. Walka o mistrza zacięta i faktycznie obie ekipy są zdecydowanie najlepsze w tej lidze, walka o puchary coraz ciekawsza (wystarczyło zobaczyć pojedynek Piasta ze Śląskiem żeby zobaczyć jak jednym i drugim zależało na kluczowych trzech punktach w tej walce, Górnik w Lubinie też pokazał, że niekoniecznie odpuszcza), walka o utrzymanie nadspodziewanie emocjonująca. Oczywiście poziom w dużej mierze zweryfikują za dwa, trzy miesiące puchary, ale patrząc na ostatnie lata to ten sezon pod względem atrakcyjności wcale źle nie wygląda.
Odpowiedz cytując