Arked napisał(a):

|
I tak walka o mistrzostwo wygląda lepiej niż w dwóch poprzednich sezonach. Zarówno Śląsk, jak i my, zdobywaliśmy mistrzostwo z nędznymi 56 punktami. Legia już w 24 kolejce ma 53 punkty i strzeliła przyzwoitą ilość bramek (48 w 24 kolejce, Wisła 2011 - 44!, Śląsk 2012 - 47).
|
No ok, spoko tylko i tak zarówno Legia jak i Lech są mega jałowe. Zdominowały ligę kilkoma indywidualnościami, których brak całej reszcie. Mają składy na dominację, zwłaszcza Legia, na to żeby odskoczyć od wszystkich na kilkanaście punktów i przy okazji prezentować miły dla oka futbol, a tymczasem w ostatnich meczach, gdyby nie sędziowie i frajerska gra rywali, to już dziś byliby za Lechem.
Jakie siły ma teraz Piast, Śląsk, czy Górnik? Nie mówiąc o nas. Wszyscy stanowią mdłe tło. I tym tłem powinny być, bo niestety ale finansowo i organizacyjnie cała liga jest daleko za Lechem i Legią. My, niestety na własne życzenie.
Rok temu Lech sobie narobił strat już jesienią i dlatego szybko wypadł z walki o MP. Legia przegrała mistrza przez swoje frajerstwo i teraz, kto wie - być może sytuacja się powtórzy, czego właściwie im życzę.
Ps. W ogóle tamten rok był specyficzny, najbardziej od kiedy pamiętam polską ligę, przecież w 28.kolejce pierwszy zespół miał 50 pkt, a piąty 48...
