qqxlan napisał(a):

Przecież ta lista to wrzutka - fałszywka, która ma ośmieszać środowiska prawicowe i pokazywać, że na prawicy wszyscy wszędzie szukają Żydów, a wogóle wszyscy to Żydzi (od Urbana po Kaczyńskiego). Lista jest w internecie odkąd pamiętam, a pierwszy raz usłyszałem o niej jeszcze w latach 90-tych od dwóch starszych Pań szepczących tajemniczo w poczekalni lekarskiej.
Lista składa się z nazwisk osób które faktycznie mają bliższe lub dalsze korzenie żydowskie,a które mają "uwiarygadniać" listę, z nazwiskami osób które takich korzeni nie posiadają lub mają je tylko w minimalnym stopniu. Zresztą nie oszukujmy się - większość z nas ma w większym lub mniejszym stopniu wśród dalekich przodków także osoby innej narodowości. Jak ktoś chce poczytać np o osadnictwie niemieckim i ma wątpliwości co do patriotyzmu osób mających przodków innej narodowości to polecam zajrzeć tutaj:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Głuchoniemcy
http://pl.wikipedia.org/wiki/Józef_Ulma
Wracając do listy: do pierwszej grupy osób, które gdzieś tam faktycznie mają przodków żydowskich należą np Ludwik Dorn, Michnik, Urban, Łuczywo. Do drugiej można zaliczyć większość z tej listy. Przykład (prywatne "śledztwo" w google):
Wiesława Szymborska - jej matka była z domu Rottermund, z tym że jest to rodzina o pochodzeniu nie żydowskim, tylko niemieckim. Jej przodkowie byli niemieckimi kupcami, przybyłymi w XVI w z Czech, posiadającymi później majątki ziemskie, a także własny herb szlachecki. Wielu z nich było polskimi patriotami, posłami na sejm, księżmi, polskimi żołnierzami.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Rotermund
http://de.wikipedia.org/wiki/Rotterm...delsgeschlecht)
http://strazklecza.w.interia.pl/historia.html
Podsumowując - w/w lista to zwykła lipa, a jej twórcy myśleli chyba że nikomu nie będzie się chciało jej sprawdzać. Zresztą w latach 90tych (?) gdy prawdopodobnie powstała, były dużo mniejsze możliwości jej zweryfikowania (teraz prawie każdy ma dostęp do internetu, wówczas internet raczkował).
Szpen napisał(a):
|
od wieków wiadomo, że Polska rządzą żydzi i masoni. Amen.
|
Bo przecież wszyscy wiedzą, że Polską od 1000 lat włada organizacja przestępcza zwana Kościołem.

Każde środowisko posiada skrajności - Ty Szpeniu też do niej należysz, tylko że z drugiej strony.
"Panie profesorze Niesiołowski gratuluję i proszę złożyć gratulacje Panu Tuskowi i całemu rządowi, ze przez 6 lat tak nas prowadzili, w spokoju, że ja mogę tak spokojnie iść do domu, spokojnie wypić herbatę proszę pana, mogę spokojnie zjeść kolację, że nie boję się żadnych wrogów, nie boję się nikogo, naprawdę, i że mam spokojną emeryturę"